Specialist Laborator Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta practica dovedita in cadrul unui laborator de analize medicale umane - reprezinta un avantaj
​Asigurare malpraxis valabila
Bun organizator, responsabil, profesionist, cu dorinta de perfectionare continua
Punctual, prevenitor, cu mult discernamant, dispus sa lucreze in echipa
Bun utilizator al computerului

Descrierea jobului

Urmărește consumurile de materiale (reactivi, controale, calibratori, detergenți, substanțe decontaminante) utilizate în procesul de analiză în conformitate cu procedurile specifice;
Verifică starea de funcționare a echipamentelor înainte de începerea lucrului;
Respectă procedurile specifice, instrucțiunile de lucru în vigoare și datele precizate în documentația însoțitoare în procesul analitic;
Preia probele biologice și verifică calitatea acestora (volumul, asptectul, etc) înainte de executarea analizelor;
Pregătește corespunzător probele biologice înainte de analiză, conform procedurilor specifice în vigoare;
Lucrează probele biologice ale pacienților corespunzatoare calitativ si cantitativ si verifica rezultatele obținute;
Prelucrează probele biologice în ordinea stabilită aplicând procedura specifică, respectând termenul stabilit pentru eliberarea rezultatelor;
Detectează erorile posibile atât la nivelul echipamentelor care ar putea influența calitatea rezultatelor, cât și la nivelul reactivilor, materialelor de control
Validează la nivel tehnic rezultatele analizelor lucrate;
Respectă cerințele standardului de acreditare, cerințele RENAR, ghidurile cerute de acreditare

Suntem Poliana Policlinica, Analize Medicale si Speranta Binele, increderea, zambetul. Sunt contagioase. Sa ai forta sa ramai optimist, in ciuda greutatilor pe care viata ti le scoate in cale. Sa ai puterea sa vezi si sa pui binele inaintea raului. E filosofia de viata a Pollyannei, personajul celebru al unei carti fara varsta care ne-a inspirat nu doar numele, ci si misiunea. Sa iti oferim servicii medicale de calitate intr-un cadru normal, in care sa te simti incurajat si sa capeti speranta de cate ori ne treci pragul. Ca lucrurile or sa se indrepte, ca o sa te faci bine. Timpul si sanatatea sunt de nepretuit in viata. Cand suntem sanatosi, greutatile sunt mai usor de dus si viata e mai plina de bucurii. Avem grija de timpul tau cu respect. Avem grija de sanatatea ta cu pricepere.

Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022