SPECIALIST IN DOMENIUL SECURITATII SI SANATATII IN MUNCA

PAMBAC S.A - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTE:
- Studii superioare tehnice;
- Curs specialist in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
- Atestate / Certificari in domeniul SSM si SU; Cursul postuniversitar '' Evaluator al riscurilor pentru securitate si sanatate in munca" constituie un avantaj;
- Proactiv, cu atentii la detalii, bun organizator.

Descrierea jobului

ROLUL POSTULUI : organizeaza si verifica activitatile de securitate si sanatate in munca ( SSM ) / situatii de urgenta ( SU ), la nivelul societatii.

- Participa la elaborarea documentelor , instructiunilor care privesc securitatea si sanatatea in munca, situatiile de urgenta, activitatile de prevenire si de protectie, la actualizare normelor si procedurilor specifice SSM si SU;
- Asigura evaluarea riscurilor in domeniul securitatii si sanatatii muncii;
- Participa la actualizarea Normativului de acordare a echipamentului de protectie;
- Participa la organizarea activitatii de aparare impotriva incendiilor;
- Efectueaza si / sau participa la efectuarea instructajelor care privesc activitatile de prevenire si de protectie, controleaza modul in care sunt respectate regulile specifice;
- Participa la investigarea cauzelor producerii accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale;
- Organizeaza si participa la diferitele actiuni care privesc activitatile de prevenire si de protectie.

SC PAMBAC este unul din principalii producatori din domeniul morarit panificatie, lider pe piata de paste fainoase si detinator al brandurilor PAMBAC, GRANIA, GATA si FLAVORA.
Publicat 30 sept. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos