Specialist în domeniul calității - Platforma Stefănești

Metro Romania - 1 poziție
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești pasionat de domeniul calității? Ai bune abilităţi de comunicare şi eşti organizat? Ai putea fi colegul ideal pentru rolul de Specialist în domeniul calității – Platforma Stefănești.

Pentru a avea succes în acest rol și pentru a te putea bucura de cafeaua de dimineață alături de colegi, vei avea nevoie de:
• Studii superioare în industria alimentară;
• Minim un 1 an experiență într-un post similar;
• Abilități analitice, organizatorice și capacitatea de a lua decizii;
• Rigurozitate și atenție la detalii;
• Rezistență, hotărâre, perseverență, pragmatism;
• Abilitatea de a analiza punctele forte și cele slabe;
• Cunoașterea legislației specifice;
• Cunoștințe operare PC;
• Cunoștințe de limba engleză.

Descrierea jobului

Alătură-te echipei și te vei ocupa de:
• Asigurarea bunelor practici de producție și de igienă în cadrul centrului de producție carne Ștefănești, conformitatea calității produselor alimentare proaspete cu standardele de produs aprobate și legislația în vigoare, în vederea diminuării pâna la un nivel acceptabil sau eliminarea oricărui risc posibil pentru clienții Metro;
• Asigurarea managementului reclamațiilor și feed back-urilor primite de la clienți privind aspecte ce țin de calitatea și securitatea produselor Metro obținute în cadrul centrului de producție carne Ștefănești;
• Participarea activă la elaborarea documentației specifice HACCP, la elaborarea instrucțiunilor de lucru aplicabile în secțiile de producție carne, împreună cu departamentul Asigurarea Calității;
• Emiterea raportului de acțiuni corective și urmărirea implementării acestora ca urmare a diferitelor neconformități identificate în practica de lucru de către personalul din zona de producție sau ca urmare a diferitelor acțiuni de control (vizite autorități, audit intern), reclamații;
• Urmărirea punctelor critice de control prin supravegherea modului în care acestea sunt monitorizate în activitatea de producție;
• Realizarea de audituri interne periodice pentru activitatea desfășurată în secțiile de producție carne preparată;
• Participarea la discuțiile cu reprezentanții autorităților în timpul controalelor de specialitate;
• Asigurarea instruirii personalului implicat în activitatea de producție a produselor din carne;
• Asigurarea monitorizării furnizorilor de materii prime și materiale auxiliare, pentru a se asigura că produsele livrate respectă standardele de calitate și siguranță alimentară;
• Asigurarea implementării programului de autocontrol și menținerea legăturii cu prestatorii de servicii de laborator.

Ce oferim în schimb?
• Sprijinul unei echipe de profesioniști;
• Un mediu prietenos și oportunitati de dezvoltare;
• Program scurt vineri (programul se termină în jurul orei 14:30);
• Tichete de masă.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro
Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 1 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos