Publicat 14 Feb 2019 | Expiră 17 Mar 2019

SPECIALIST IN ACHIZITII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Absolvent al unei facultati cu profil tehnic;
• Cunoasterea limbii: engleza-nivel avansat, italiana-nivel mediu;
• Experienta minima: 3 ani

Descrierea jobului

ACTIVITATI SI RESPONSABILITATI SPECIFICE:
• Identificarea, impreuna cu persoanele implicate, a necesarului de achizitionat;
• Pregatirea planurilor anuale si elaborarea strategiei de achizitii;
• Identificarea potentialilor furnizori pentru achizitia de materii prime, material si component, Servicii si echipamente;
• Conceperea si transmiterea cererilor de oferta;
• Selectia potentialilor furnizori in baza analizei ofertelor primite;
• Intocmirea, negocierea si monitorizarea contractelor si a comenzilor;
• Monitorizarea si analiza continua a pietei si prospectarea de noi furnizori;
• Monitorizarea continua a realizarii planurilor;
• Administrarea bazei de date furnizori;
• Colaboreaza in permanenta cu Serviciul Calitate privind asigurarea calitatii produsului achizitionat in ceea ce priveste achizitiile de component necesare in productie;
• Colaboreaza cu Serviciul Tehnic pe partea de achizitii de consumabile, piese de schimb, etc. pentru utilajele din procesul de productie;
• Colaboreaza, ori de cate ori este necesar, cu celelalte Servicii din cadrul organizatiei, cand procesul de achizitie implica activitati de cercetare, analiza si identificare detalii necesare intocmirii cererilor de oferta.

BENEFICII:
SALARIU MOTIVANT
OPORTUNITATI DE CARIERA
MEDIU DE LUCRU LA STANDARDE EUROPENE
TRAINING-URI DE SPECIALITATE PE PLAN INTERN/INTERNATIONAL

VIMERCATI EAST EUROPE SRL cu sediul in incinta Parcului Industrial Hit Park din Hemeius-Bacau, parte a grupului VIMERCATI, Milano, Italia este o companie romaneasca infiintata in decembrie 2007, care produce intrerupatoare, comutatoare, dispozitive electromecanice, electrice si electronice pentru industria auto.

Expirat
SPECIALIST IN ACHIZITII  -  VIMERCATI EAST EUROPE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles