SPECIALIST IN ACHIZITII SI LICITATII

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

CERINTE:

· Absolvent de studii superioare IT sau autodidactict cu pasiune pentru domeniul IT, care cunoaste foarte bine piata de achizitii si vanzari echipamente IT;
· Operare PC, MS Office (Excel, World) nivel avansat;
· Cunostinte excelente a proceselor, practicilor si principiilor de lucru in achizitii și vanzari;
· Experienta de lucru in sistemul SEAP/SICAP si alte platforme similare;
· Curs de specializare in domeniul achizitiilor publice- constituie avantaj;
· Limba engleza nivel bun - constituie avantaj;
· Abilitati de comunicare si organizare, responsabilitate, punctualitate, atentie distributiva, initiativa;
· Meticulozitate, atentie la detaliu, acuratete si lucru eficient in echipa;
· Atitudine pozitiva, orientata spre obiective.

RESPONSABILITATI:

· Identificarea licitatiilor și cererilor de oferta existente la nivel national pentru echipamente IT, consultand site-urile specializate in acest sens;
· Pregatirea documentatiei necesare pentru participarea la licitatii;
· Analizarea caietului de sarcini;
· Intocmeste devizele de oferta, intocmeste si depune dosarul pentru participarea la licitatii in termenul agreat de contractant;
· Elaborarea și redactarea rapoartelor cerute de conducere;
· Identificarea anunturilor publicate in platformele electronice;
· Efectuarea analizelor preliminare si propunerea de participare;
· Identificarea produselor din caietele de sarcini si colaborarea cu compartimentele implicate pentru realizarea ofertei tehnico-financiare;
· Completarea rubricilor in platformele electronice solicitate de autoritatea contractanta;
· Incadrarea in termenele afisate si actualizarea bazei de date.

Beneficii:
Conditii avantajoase de angajare
Salariul fix
Bonusuri de performanta

Publicat 12 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022