Gratis

Specialist Imigrari

Leading Global Recruitment S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Abilitati excelente in comunicare si client service;
  • Atitudine pozitiva si persuasiune;
  • Capacitatea de a rezolva problemele;
  • Corectitudine si loialitate fata de societate, flexibilitate;
  • Persoana ambitioasa si perseverenta in atingerea obiectivelor stabilite;
  • Buna cunoastere a legii migratiei, legislatiei muncii in materie de straini si a altor legi aplicabile;
  • Experienta in recrutare;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Facultate in curs/diploma de licenta;
  • Cunostinte limbi straine: engleza, nivel avansat;
  • Cunostinte operare PC/Excel, Word, Power Point;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Mentinerea activa a portofoliului de clienti si comunicarea cu acestia prin livrarea de servicii de recrutare si imigrare;
  • Recrutarea personalului non-EU conform cerintelor clientului;
  • Comunicarea cu partenerii din tarile non-EU in vederea identificarii candidatilor conform cerintelor posturilor vacante;
  • Organizarea si facilitarea interviurilor remote intre client si candidat;
  • Obtinerea documentelor necesare parcurgerii proceselor de imigrare pentru clienti;
  • Consultanta si pregatirea dosarelor pentru inregistrarea cetatenilor straini la autoritati, atat electronic cat si in format fizic;
  • Obtinerea tipului potrivit de avize de munca, vize, permise de sedere, precum si a documentelor de prelungire a dreptului de sedere pe teritoriul Romaniei;
  • Comunicarea procedurilor de lucru catre clienti;
  • Programarea dosarelor clientilor la diferite autoritati in vederea obtinerii documentelor;
  • Reprezentarea clientilor in fata autoritatilor la depunerea si ridicarea diverselor documente necesare in domeniul imigrarii si relocarii;
  • Gasirea de solutii personalizate, optime pentru rezolvarea nevoii de business a clientilor
  • Colaborarea directa cu agențiile de stat, guvernamentale, cabinete de traduceri, cabinete notariale și altele, pentru obținerea documentelor necesare;
  • Colaborarea cu departamentele interne implicate în procesul de obținere a documentelor necesare in procesul de obtinere a dreptului de munca

Beneficii:
  • Mediul de lucru dinamic;
  • Pachet salarial competitiv.

Leading Global Recruitment este o companie care isi desfasoara activitatea in zona de recrutare si obtinere a dreptului de munca pentru personalulul din tari non-EU pentru Romania. Compania noastra opereaza intr-un mediu dinamic, competitiv avand obiective ambitioase de business.
Recrutam forta de munca non-EU din mai multe tari din Asia, precum: Nepal, Sri Lanka, India, Vietnam, Pakistan, Bangladesh, Filipine, Indonezia, etc., in diverse domenii de activitate, precum productie, agricultura, constructii, HORECA, curatenie, menaj, SPA, gradinarit, ingrijire, FMCG, IT.
Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024