Gratis

Specialist HR Admin & Payroll

SOMAREST

Candidatul Ideal

• Experiență în activitatea de administrare personal și salarizare într-o firma de producție;
• Minim 5 ani experiență;
• Cunoștințe foarte bune privind legislația muncii;
• Cunoașterea la nivel avansat a pachetului MS Office (Excel, PowerPoint);
• Cunoașterea limbii engleze sau franceză la nivel avansat;
• Spirit de echipă.

Descrierea jobului

• Întocmirea contractelor individuale de muncă, precum și gestionarea dosarelor de personal ale angajaților;
• Întocmirea și transmiterea REVISAL;
• Menținerea și actualizarea bazei de date cu angajații;
• Calcularea drepturilor salariale conform pontajului, contractelor de muncă, politicii firmei și legislației în vigoare;
• Gestiunea pontajelor;
• Gestiunea activității de Payroll (sisteme de bonusare, prime, ore suplimentare);
• Ținerea evidenței concediilor de odihnă și a concediilor medicale;
• Întocmirea rapoartelor privind activitatea de Admin. & Payroll.
• Menținerea relației cu instituțiile de stat (ITM, Administrația Financiară, Casă de Pensii, Casă de Asigurări de Sănătate)
• Generarea și distribuirea fluturașilor de salariu;
• Eliberarea diverselor documente la cererea salariaților (adeverințe, extrase REVISAL, contracte de muncă, acte adiționale).

Incepand din anul 2002, compania noastra produce componente pentru marochinarie si incaltaminte. De-a lungul timpului, am imbinat traditia cu inovatia, arta artizanala cu tehnologia, am crescut si ne-am perfectionat in continuu, avand un singur scop: sa oferim clientilor nostri produse care sa ii surprinda si sa ii incante. Experienta acumulata in acesti ani, ne-a ajutat sa devenim in prezent centru de excelenta pentru componentele pe care le producem. Dezvoltam procesele de productie, iar pentru implementarea si asigurarea calitatii acestora, prezenta noastra in celelalte fabrici din lume este indispensabila. Te asteptam in echipa noastra!

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024