Gratis

Payroll Specialist

BARNETT MCCALL RECRUITMENT SRL

Candidatul Ideal

Grafton România recrutează Payroll Specialist pentru partenerul său.

Profil candidat ideal:
  • Studii superioare profil economic, tehnic, umanist;
  • Minim 5 ani experiență din domeniul HR – salarizare;
  • Certificat Inspector Resurse Umane;
  • Certificat Inspector Salarizare;
  • Cunoștințe operare Microsoft Office (Word, Excel avansat);
  • Cunoștințe de limba Engleză la nivel avansat;
  • Abilități excelente de comunicare;
  • Capacitate de prioritizare sarcini;
  • Cunoștințe de operare în SAP.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Întocmire state de plată în SAP;
  • Comandă tichetele de masă, tichetele de vacanță;
  • Întocmește și depune Declarație 112;
  • Întocmește raport lunar cu taxe și contribuții de plată;
  • Calculează și depune cerere de recuperare a concediilor medicale din FNUASS;
  • Operare în Revisal;
  • Asigură elaborarea, revizuirea, implementarea și respectarea reglementărilor PG SO-07 – Calcul și înregistrare drepturi și obligații ale angajaților și ale angajatorului;
  • Calculează și raportează trimestrial KPI aferenți PG SO-07;
  • Întocmire Note contabilă salarii;
  • Întocmește diverse situații privind costul orelor suplimentare sau orice alt raport privind salarizarea;
  • Administrare personal.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfill our professional goals and deliver.
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024