Specialist de Mediu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Cunostinte legislative in domeniul protectiei mediului si managementului deseurilor;
• Absolvent studii superioare tehnice/economice;
• Experienta in gestiunea ambalajelor, deseurilor si protectia mediului;
• Certificat ca Specialist Managementul Deseurilor, Responsabil de mediu – un plus;
• Foarte bune cunostinte de operare PC-Excel, Word, Power Point;
• Persoana dinamica, organizata, cu reale abilitati de comunicare orala si scrisa, atenta la detalii;
• Disponibilitate pentru deplasari pe teritoriul tarii (Permis de conducere categoria B);

Descrierea jobului

• Intocmirea raportarilor solicitate de legislația de mediu în vigoare pentru clientii companiei;
• Monitorizarea modului în care se realizează procesul de Management al deșeurilor pentru clientii
companiei;
• Elaborare studii fezabilitate / impact pentru proiecte in curs de dezvoltare.
• Campanii de determinare greutate / compozitie ambalaje produse
• Întocmirea documentaţiei necesare obţinerii avizelor, acordurilor şi autorizaţiilor de mediu;
• Gestionarea actelor normative de mediu;
• Monitorizeaza factorii de mediu din activitatea clientilor companiei;
• Elaborarea documentatiei sistemului de management mediu;
• Orice atributii specific activitatii trasate de seful ierarhic.

Green Knowledge este o companie de consultanta in afaceri si management, ultraspecializata in servicii profesionale din domeniul protectiei mediului, cu un puternic set de valori, menit sa conduca spre performanta cei mai exigenti clienti din mediul public si privat.

Publicat 6 oct. 2021 Expiră 5 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos