Gratis

Specialist Controlling

dm drogerie markt

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate încheiate – economist cu studii superioare, de preferat contabilitate și/sau analiză financiară
  • Cunoştinţe avansate operare calculator (MS Office 365)
  • Abilități de organizare și planificare, abilități de comunicare, gândire analitică, spirit de inițiativă, atenție la detalii
  • Abilitatea de a înțelege fluxurile de business specifice activităților de comerț
  • Deschidere, profesionalism, punctualitate şi perseverenţă
  • Cunoştinţe de limbă germană minim B2
  • Cunoaşterea SAP constituie avantaj
  • Experienţă profesională de cel putin un an în retail constituie avantaj

Descrierea jobului

Alătură-te echipei dm!

Responsabilități
  • Întocmirea lunară a contului de profit și pierdere, precum și a analizelor pe venituri și cheltuieli
  • Analiza rezultatelor financiare, în vederea explicării deviațiilor semnificative față de buget
  • Urmărirea și implementarea planurilor de reducere a costurilor
  • Întocmirea situațiilor financiare individuale și consolidate pentru management
  • Acordarea de suport în întocmirea corectă a documentelor financiare cu impact în înregistrările contabile
  • Urmărirea și respectarea termenelor de răspuns interne și primite de la grup
  • Ajută la efectuarea retratărilor și ajustărilor în consolidare conform normelor grupului
  • Verificarea și întreținerea centrelor de cost
  • Ajută la definirea și gestionarea proceselor interne
  • Întocmirea, urmărirea și actualizarea proceselor de planificare pe termen mediu și lung
  • Ajută la definirea conturilor noi și le integrează în rapoartele de venituri și cheltuieli
  • Analizează condițiile primite de la furnizori
  • Oferă sprijin în elaborarea proiectelor naționale și internaționale din cadrul departamentului Controlling
Oferim
  • Muncă într-o echipă tânără și dinamică
  • Școlarizare și training
  • Dezvoltare personală și profesională
  • Un post sigur, într-o companie prezentă în mai multe țări europene
  • Pachet salarial motivant și bonuri de masă
  • Asigurare medicală privată

dm drogerie markt este unul dintre cele mai mari lanţuri de drogherii din Europa centrală, intrând în categoria celor mai puternice magazine de retail specializate în beauty, wellness, baby şi uz casnic cu o ofertă de peste 14.000 de produse. Corectitudinea şi încrederea ne ghidează acţiunile atât atunci când vorbim despre clienţii şi angajaţii noştri, cât şi atunci când vorbim despre partenerii noştri. Dorim să cooperăm cu aceştia pe termen lung, în mod fiabil şi corect, pentru ca ei să ne recunoască drept un partener cu care îşi pot realiza obiectivele dm.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 1 Mai 2024