Specialist Control Intern

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii de specialiate incheiate - economist cu studii superioare de preferat Contabilitate si/sau Analiza Financiara;
  • Experienta profesionala 2-5 ani;
  • Experienta in proiecte de Audit Financiar /Control Intern/ Audit Intern;
  • Cunostinte bune operare calculator, in special MS Office;
  • Cunostinete medii de limba engleza;
  • Abilitati de organizare si planificare, sinteza, comunicare, gandire analitica, atentie la detalii;
  • Abilitati de intelegere a fluxurilor de business;
  • Deschidere, profesionalism si perseverenta.

Descrierea jobului

  • Participarea la misiuni de audit intern sub coordonarea managerului de echipa; asistenta in identificarea deficientelor si elaborarea planului de remediere a acestora;
  • Testarea de controale interne, documentarea si prezentrarea concluziilor;
  • Participarea la proiecte de imbunatire a proceselor operationale (interviuri, documentarea proceselor, prezentarea lor catre coordonatorul echipei);
  • Sintetizarea fluxurilor de business prin mentionarea activitatilor principale cu mentionarea rolurilor si responsabilitatilor persoanelor implicate;
  • Participarea in proiecte de ghidare/ elaborare a diverselor politici si proceduri de lucru;
  • Implicarea in diferite proiecte de analiza financiara;
  • Activitati de controlling/raportare/bugetare in functie de specificul proiectului;
  • Implicare in coordonare si comunicarea cu clientii;

Descrierea companiei

Ne marim echipa!
Vanam oameni pasionati pentru postul de Specialist Control Intern pentru care suntem dispusi sa oferim:
  • Mediu de lucru competitiv si prietenos;
  • Programe de training dedicate profesiei si dezvoltarii personale;
  • Salariu atractiv;
  • Program flexibil;
  • Pachet de beneficii.
Daca esti orientat catre munca in echipa, performanta, pasionat de ceea ce faci si dornic sa iti construiesti o cariera, vino in echipa noastra!
Publicat 25 ian. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos