Specialist calitate productie

Adecco Romania 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza specialist calitate in productie, pentru clientul sau, o fabrica in regim industrial de panificatie.

Responsibilities:

-Monitorizarea stransa, pe linie, a calitatii produselor, prioritar pentru produsele strategice , transmiterea observatiilor intr-un raport saptamanal, dar cu semnalizarile in timp real catre QA si catre Productie si, dupa caz, General Manager;

-Urmarirea implementarii, existentei si corectitudinii parametrilor de masurare pentru fiecare produs finit;

-Urmarirea dimensiunilor si a texturii produselor astfel incat sa fie in conformitate cu standardele de produs;

-Familiarizarea cu pasii procesului tehnologic de realizare a produselor, observarea parametrilor tehnologici de flux, sesizarea elementelor diferite/noi/ ca tehnologie de produs, pentru noile dezvoltari (interactiune si cu Tehnolog Patiline).

-Familiarizarea cu standardele de audit YUM si IFS (in engleza);

-Participarea activa la pregatirea auditurilor externe;

-Participarea ca Asistent/Specialist Calitate in definirea documentatiei interne de Calitate implementate in Productie, in monitorizarea si verificarea acesteia, in a semnaliza necesitatea modificarii sau inadvertente;

-Definirea, impreuna cu Managerul QA a standardelor pentru produse noi sau mature, de cate ori este cazul (pentru lansare produse noi sau daca apar modificari sau daca nu sunt definite, de exemplu specificatii tehnice);

-Training cu noii angajati care intra pe fluxul de productie, din punct de vedere calitate produs, pasi flux si norme de igiena, specifice atributiilor pozitiei in flux;

-Dezvoltarea unei perspective de 360 grade asupra sistemului QA si a interactiunii cu terti implicati

-Comunicare intra si inter departamentala si companie, pe spete specifice (alerte, reclamatii, documentatie tehnice produs etc, relationare terti furnizori pentru spete calitate ingrediente etc.)

Candidate Profile:

-Minim 3-5 ani experienta in calitate si pe linia de productie

-Persoana deschisa spre dezvoltare personala

-Cunostinte de HACCP

-Bune abilitati de comunicare in limba engleza

-Cunostinte de Microsoft Office

Benefits:

-Contract pe perioada nedeterminata

-Program Luni-Vineri: 8.00-16.30

-Salariu avantajos

-Tichete de masa: 30 lei/tichet

-Decont de transport: 100 lei/lunar

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 27 Sept. 2022 Reactualizat 11 Oct. 2022 Expiră 27 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.