Gratis

Specialist Achizitii

SC JOSI LOGISTIC SRL

Candidatul Ideal

- Ai studii superioare finalizate, de preferință în domeniul economic;
- Ai experiență în achiziții și abilități de lucru cu mecanismele și practicile din domeniul achizițiilor;
- Ai competenţe avansate de lucru cu pachetul Microsoft Office;
- Cunoști indicatorii economici care guvernează tranzacțiile comerciale din perspectiva achizitorului;
- Ai abilități de organizare, auto-organizare, planificare, respectare termene, capacitatea de analiză și sinteză a unui volum mare de informații, ai spirit de observație și atenție sporită la detalii;
- Esti un bun vorbitor de limba engleza, scris si vorbit;
- Ai experienta practica in industria produselor alimentare;
- Ești un bun negociator și ai spirit de echipă.

Descrierea jobului

- Răspunzi cu promptitudine la solicitările colegilor privind achiziția de produse;
- Faci achiziții de la furnizorii agreați în funcție de comenzile primite, soliciți termene de livrare, urmărești statusul comenzilor și anunți eventualele întârzieri;
- Te ocupi de retururi, după caz;
- Gestionezi produsele și funizorii în softul companiei;
- Urmărești permanent stocurile și faci achizițiile ce se impun pentru a evita situațiile de “out of stock”;
- Realizezi fluxul de documente conform procedurii: Facturi, Avize, Declaratii de conformitate, Facturi de transport;
- Participi la inventare (la nevoie);
- Creezi produse noi in sistem, conform Fise tehnice transmise de furnizor;
- Participi la prima receptie a produselor noi achizitionate.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Tichete de masa;
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie tanara si dinamica;
- Posibilitate de promovare.

Firma Josi este o companie tanara, cu potential mare si ambitii pe masura. A luat fiinta ca o afacere de familie, cu numai doi angajati si, in scurt timp, a devenit unul din principalii distribuitori de produse lactate pentru marile magazine din Bucuresti si judetul Ilfov. Josi Logistic va ofera o gama variata de produse lactate cum ar fi: branza de vaci, oaie si capra din diferite zone ale tarii, cascaval - diferite sortimente, branza topita, iaurt, sana, smantana, lapte batut, unt si margarina si, pe langa acestea, masline si oua.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024