Gratis

Specialist Achizitii

SC JOSI LOGISTIC SRL

Candidatul Ideal

- Ai studii superioare finalizate, de preferință în domeniul economic;
- Ai experiență în achiziții și abilități de lucru cu mecanismele și practicile din domeniul achizițiilor;
- Ai competenţe avansate de lucru cu pachetul Microsoft Office;
- Cunoști indicatorii economici care guvernează tranzacțiile comerciale din perspectiva achizitorului;
- Ai abilități de organizare, auto-organizare, planificare, respectare termene, capacitatea de analiză și sinteză a unui volum mare de informații, ai spirit de observație și atenție sporită la detalii;
- Esti un bun vorbitor de limba engleza, scris si vorbit;
- Ai experienta practica in industria produselor alimentare;
- Ești un bun negociator și ai spirit de echipă.

Descrierea jobului

- Răspunzi cu promptitudine la solicitările colegilor privind achiziția de produse;
- Faci achiziții de la furnizorii agreați în funcție de comenzile primite, soliciți termene de livrare, urmărești statusul comenzilor și anunți eventualele întârzieri;
- Te ocupi de retururi, după caz;
- Gestionezi produsele și funizorii în softul companiei;
- Urmărești permanent stocurile și faci achizițiile ce se impun pentru a evita situațiile de “out of stock”;
- Realizezi fluxul de documente conform procedurii: Facturi, Avize, Declaratii de conformitate, Facturi de transport;
- Participi la inventare (la nevoie);
- Creezi produse noi in sistem, conform Fise tehnice transmise de furnizor;
- Participi la prima receptie a produselor noi achizitionate.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Tichete de masa;
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie tanara si dinamica;
- Posibilitate de promovare.

Firma Josi este o companie tanara, cu potential mare si ambitii pe masura. A luat fiinta ca o afacere de familie, cu numai doi angajati si, in scurt timp, a devenit unul din principalii distribuitori de produse lactate pentru marile magazine din Bucuresti si judetul Ilfov. Josi Logistic va ofera o gama variata de produse lactate cum ar fi: branza de vaci, oaie si capra din diferite zone ale tarii, cascaval - diferite sortimente, branza topita, iaurt, sana, smantana, lapte batut, unt si margarina si, pe langa acestea, masline si oua.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 10 Mai 2024