Publicat 12 Apr 2021 | Reactualizat 07 Mai 2021 | Expiră 12 Mai 2021

Specialist Achizitii

1 post

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate in domeniul tehnic /economic
Minimum 3-5 ani intr-o pozitie similara
Cunostinte de limba engleza - nivel avansat
Cunostinte bune operare PC (Excel, Word, PowerPoint)
Cunostintele SAP MM/ Ariba reprezinta un plus
Abilitati excelente de comunicare, negociere si gestionare a furnizorilor
Capacitatea de se integra rapid si a lucra eficient in Echipa de Proiect
Experiență dovedită de a lucra cu termenele limită
Abilitati de prezentare sintetica a rezultatelor din negociere
Carnet Categoria B

Descrierea jobului

  • Dezvolta strategii de achizitii de materiale si servicii necesare proiectelor aflate in executie;
  • Prezinta nevoile specifice de achizitii catre departament si ajuta in solutionarea lor;
  • Impreuna cu Coordonatorul de Achizitii Divizie, gestioneaza elaborarea graficelor de achizitii pe proiecte cu suportul direct al Echipei de Proiect, Tehnic si Comercial;
  • Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie si toate celelalte conditii contractuale, termene de livrare, conditii de garantie, se asigura ca marfa va veni insotita de toate avizele/autorizarile impuse de legislatia in vigoare aplicabila pe intreg teritoriul Romaniei;
  • Actualizeaza lunar graficele de achizitii pe proiecte;
  • Impreuna cu Echipa de Proiect dezvolta si implementeaza strategii de achizitii de materiale si servicii necesare proiectului aflat in executie;
  • Elaborează propuneri de îmbunătăţire a procedurilor şi instrumentelor de lucru în scopul reducerii costurilor;
  • Participa activ si faciliteaza Procesul de Evaluare a Furnizorilor impreuna cu Managementul de Proiect;
  • Stabileste relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util a cerintelor operationale;
  • Stabileste forecasturi/ prognoze de productie/ livrare cu furnizorii;
  • Stabileste si mentine o buna colaborare cu managerii de proiect si participa la intalniri/discutii cu acestia saptamanal sau ori de cate ori este nevoie.

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Specialist Achizitii  -  PORR Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles