Gratis

Specialist achizitii si logistica- Otopeni

STIFT LUX DESIGN SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist dinamic și proactiv pentru a ocupa poziția de Specialist Achizitii si Logistica în cadrul echipei noastre. Persoana potrivită va fi responsabilă de gestionarea eficientă a proceselor logistice si de achizitii, inclusiv contractarea transportului containerizat pentru importuri pe mare, organizarea transportului terestru pe camioane și coordonarea activităților cu comisionarii vamali. Este importanta gestionarea eficienta a achizitiilor, colaborând strâns cu furnizorii alocati pentru a asigura un flux eficient de achiziție.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

Achiziții:

Relația cu Furnizorii:
  • Comunicare constantă cu furnizorii alocati pentru a înțelege nevoile și a asigura alinierea cu strategia companiei.
  • Negocierea condițiilor comerciale și termenelor de livrare.
Gestionarea Fluxului de Achiziție:
  • Determinarea necesarului de comandat și urmărirea nivelului de stocuri.
  • Plasarea și monitorizarea comenzilor pentru a asigura livrarea la timp.
Evaluarea Performanțelor Furnizorilor:
  • Monitorizarea calității, costurilor și performanțelor furnizorilor.
  • Identificarea oportunităților de optimizare a costurilor și îmbunătățire a eficienței procesului de achiziție.

Logistică:

Contractarea Transportului Containerizat:
  • Identificarea și evaluarea furnizorilor de transport containerizat.
  • Negocierea și încheierea contractelor pentru importurile pe mare.
  • Organizarea Transportului Terestru:Coordonarea transportului pe camioane pentru livrările terestre.
  • Optimizarea rutelor de transport și gestionarea eficientă a resurselor.

Gestionarea Formalităților Vamale:
  • Colaborarea strânsă cu comisionarii vamali pentru a asigura respectarea procedurilor vamale.
  • Supravegherea și verificarea documentației vamale asociate importurilor.

Cerințe:
  • Experiență relevantă în logistică și achiziții.
  • Cunoaștere solidă a proceselor de transport containerizat, transport terestru și formalităților vamale.
  • Abilități puternice de negociere și gestionare a relațiilor cu furnizorii.
  • Capacitatea de a coordona și a lucra eficient într-un mediu dinamic.
  • Excelente abilități de planificare și organizare.

Dacă sunteți o persoană proactivă, cu abilități puternice în logistică și achiziții, și sunteți gata să vă asumați responsabilități importante într-un mediu dinamic, vă invităm să aplicați pentru această poziție.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- post permanent de tip full-time in cadrul unei companii lider la nivel national;
- lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- program de instruire la locul de munca;
- pachet salarial motivant;
- posibilitate dezvoltare profesionala, promovare in cadrul firmei.

Compania Stift Lux Design, a fost infiintata in anul 1997 la Bucuresti, specializandu-se in executia de lucrari din fier forjat. In anul 2005, am fost prima companie romaneasca care a inceput sa comercializeze elemente din fier forjat, venind in sprijinul atelierelor cu o gama larga de produse semifabricate la preturi avantajoase.

La momentul actual, suntem cunoscuti ca fiind unul dintre cei mai importanti producatori si importatori de elemente din fier forjat din Romania si Republica Moldova. Oferta noastra insumeaza peste 3000 de articole disponibile in stoc si deservim intreaga tara printr-o retea de 14 depozite proprii.

In ultimii ani ne-am extins gama de produse incorporand si solutii moderne de porti, garduri, sisteme de umbrire, precum si alte produse pentru amenajarea curtilor prin brand-ul VIRTUOSO.

Suntem o companie dinamica, iar misiunea noastra este sa satisfacem cat mai bine nevoile clientilor nostri, de aceea dezvoltam permanent portofoliul de produse pentru a ne adapta cat mai bine la noile trenduri de piata din domeniu.

www.stift.ro
www.virtuoso.ro

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024