Gratis

Specialist Achizitii Publice SEAP

HOMPLEX S.A.

Candidatul Ideal

  • Experiență anterioară relevantă în achizițiile publice și în utilizarea sistemului SEAP;
  • Cunoștințe solide ale legislației și procedurilor privind achizițiile publice în România;
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, inclusiv redactarea documentației specifice achizițiilor publice;
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic, respectând termenele limită stricte;
  • Abilități excelente de negociere și de gestionare a relațiilor cu furnizorii;
  • Atitudine proactivă, atenție la detalii și capacitatea de a rezolva problemele în mod eficient.

Descrierea jobului

  • Coordonarea și gestionarea întregului proces de achiziții publice conform legislației în vigoare și a regulilor impuse de Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP);
  • Elaborarea și redactarea documentației necesare pentru licitații și procedurile de achiziții publice, în conformitate cu cerințele legale și tehnice;
  • Identificarea și evaluarea furnizorilor potențiali, efectuarea analizelor de piață și negocierile contractuale;
  • Colaborarea strânsă cu echipele interne pentru a identifica cerințele specifice ale proiectelor și a dezvolta strategii eficiente de achiziții;
  • Monitorizarea și raportarea progresului achizițiilor și a costurilor asociate, asigurându-te că toate termenele și cerințele sunt respectate;
  • Asigurarea conformității cu standardele de etică și transparență în toate activitățile desfășurate.

Fondată în 2013 de Bogdan şi Tudor Panainte, Homplex a evoluat în zece ani de la a fi un simplu distribuitor de termostate şi detectoare de gaz la a fi un producător, furnizor şi integrator de soluţii smarthome şi echipamente inovative pentru industriile de gaz şi de apă. Compania a investit în ultimii cinci ani peste un million de euro pentru a dezvolta şi a oferi pieţei locale soluţii inovatoare de control şi eficienţă energetică la preţuri accesibile şi cu raport optim calitate-preţ. Compania are un portofoliu de peste 1500 de produse, import şi produse proprii. Homplex distribuie produsele atât prin contracte directe cu marii operatori de gaze naturale cât şi prin intermediari, retaileri specializaţi de home&deco. Compania acoperă cereri pe întreg teritoriul României.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024