Gratis

Specialist achizitii auto rulate

Asko International SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Profil relevant:
- cunoașterea procesului de achiziții in domeniul auto;
- abilitati de negociere;
- experienta anterioara de lucru intr-un CRM;
- permis de conducere categoria B;
- experienta relevanta in domeniul auto (3-5 ani);
- integritate

Descrierea jobului

Rolul achizitorului de automobile rulate este de a asigura numarul necesar de masini rulate in parc pentru a fi vandute. Activitatea presupune negociere, licitatii, evaluare masinilor din punct de vedere tehnic.

Ce face un specialist achizitii auto rulate?
- dezvolta continuu stocul de autoturisme rulate;
- elaboreaza profilul autoturismului propus spre evaluare, oferta de pret in vederea achizitiei autoturismului rulat si le transmite catre coordonatorul departamentului in vederea aprobarii pretului;
- stocheaza toate informatiile autoturismelor rulate achizionate (documente de identitate si istoric de service, accesorii);
- comunica cu departamentul de vanzari informatiile despre autoturismele rulate aflate in stoc in vederea comercializarii;
- prospecteaza site-urile si platformele specializate in vederea identificarii oportunitatii achizitionarii de autoturisme rulate;
- este la curent cu legislatia din domeniu si procedurile aferente;
- se ocupa de toate documentele si formalitatile legale necesare achizitiei autoturismelor rulate;
- intocmeste si transmite catre management raportari privind autoturismele rulate;

Ce beneficii ai la Asko Group?
- pachet salarial corelat cu performantele individuale si de echipa;
- liber de sarbatori (intre Craciun si Anul Nou);
- cadou pentru ziua de nastere (500 lei);
- team building in cursul saptamanii;
- discount la manopera si piese pentru autoturismul propriu;

Program: de luni pana vineri de la 08:30 – 17:30 (1h pauza de masa)
Locație: Soseaua de Centura, nr.57, Chiajna, Ilfov (Asko Honda)

Descrierea companiei

www.asko.ro

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024