Specialist(a) in vanzari prin telefon

NetBet Romania - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Unul sau mai mulți ani de experiență în vanzari prin telefon într-un mediu cu volum mare, rapid și ritmic
• Abilități puternice de comunicare si convingere
• Bune abilități organizatorice și capacitatea de a face mai multe sarcini și de a stabili priorități într-un mediu cu volum mare, cu ritm rapid
• Abilitatea de a gestiona informațiile sensibile și critice ale clienților
• Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă
• Abilități de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor
• Pachet bonus atractiv bazat pe performanță
• Cunoașterea fluentă a limbii engleze reprezintă un plus.

Descrierea jobului

Specialistul în vânzări va efectua apeluri telefonice către clienții existenți pentru a-i determina să interacționeze cu produsele de pe site. Majoritatea apelurilor vor fi pe clienți din baza noastră existentă de clienți.

Responsabilitati

• Lucreaza direct cu clienții prin telefon și e-mail pentru a descrie produsele și/sau serviciile
• Educarea clienților cu privire la ofertele de produse și servicii pentru a-și îmbunătăți experiența pe site.
• Urmărește clientul prin telefon sau e-mail după contactul inițial de vânzări.
• Identifică problemele clienților și oferă soluții adecvate prin up-sell cu bonusuri suplimentare și satisface așteptările acestora.
• Îndeplinește în mod constant obiectivele de vânzări ale departamentului
• Educație continuă despre produse pentru a deservi mai bine apelurile clienților
• Menține evidența zilnică exactă a vânzărilor.

Pachet bonus peste salariul net in functie de performanta.

Compania din România a fost înființată în 2004 de către antreprenori din Marea Britanie, care cred în noile tehnologii și in oportunitățile de afaceri din România.
De atunci, avem proiecte mari online la care lucrăm în fiecare zi. Avem un mediu de lucru minunat și suntem mândri de ceea ce facem. Oferim o mulțime de beneficii și căutăm oameni inteligenți ca tine.
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos