Solar Designer

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Abilitatile, calificarile si competentele necesare:

Diploma de absolvire sau Master in inginerie sau arhitectura;
Experienta in proiectarea asistata de computer (CADD);
Cunostinte solide de MS Office si MS Word;
Cunostintele de inginerie electrica si/sau experienta in procedurile de autorizare reprezinta avantaje;
Buna comunicare cu toate persoanele implicate in proiecte;
Initiativa si capacitatea de a solutiona probleme;
Capacitate de planificare a activitatii si de respectare a tuturor termenelor de livrare;
Flexibilitate si capacitatea de a fi un membru de incredere al echipei;
Fluenta in exprimare verbala sau scrisa in limba engleza

Descrierea jobului

Jobul este dedicat unui proiect de mare anvergura de constructie parcuri de panouri solare in Romania.

Vei proiecta planuri de situatie pentru instalatii solare industriale, folosind software-ul AutoCAD cu plugin Visio si extensiile specifice;
Vei pregati planuri tehnice de executie si modele 3D ale centralelor PV;
Vei realiza desenele tehnice urmand specificatiile si breviarele de calcul puse la dispozitie de inginerii de proiect;
Vei comunica cu inginerii si arhitectii pentru a stabili cerintele tehnice;
Vei face modificari ale desenelor tehnice si schitelor, bazate pe comentariile inginerilor, managerilor de proiect sau a tehnicienilor de mentenanta;
Vei fi responsabil ca proiectele finale sa respecte standardele industriei si normele de constructie in vigoare;
Vei gasi solutii la erori si vei sugera imbunatatiri in proiectele tehnice;
Vei pregati cartile tehnice si manualele necesare pentru instalarea, operarea si mentenanta centralelor PV;
Vei contribui la realizarea listelor de cantitati si materiale ale proiectelor;
Vei realiza si alte sarcini in sprijinul echipei de proiect, lucrand cu termene de predare stranse dar realiste;

Iti oferim un mediu de lucru competitiv, inovativ, cu multa responsabilitate si un grad ridicat de autonomie in activitate.
Vei fi parte dintr-o organizatie in crestere, care se va impune in domeniul energiei regenerabile, in care contributia ta este vitala
Vei avea ocazia de a contribui la rezultatele echipei si de a iti dezvolta continuu abilitatile
In plus, vei beneficia de un pachet salarial atractiv
Publicat 8 Aug. 2022 Reactualizat 5 Sept. 2022 Expiră 7 Sept. 2022

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.