Publicat 05 Aug 2019 | Reactualizat 19 Aug 2019 | Expiră 04 Sep 2019

Software tester (QA)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în IT Software

Candidatul ideal

​Alaturi de noi vei face parte dintr-o echipa tanara, dinamica si plina de energie. Avem 3 produse web pe
care le dezvoltam in paralel. In aceasta echipa vei avea oportunitatea sa-ti expui ideile si chiar sa le vezi
puse in aplicare.

  • Bune cunostiinte ale procesului de dezvoltare software
  • Are abilitati bune de relationare
  • Persoana organizata si perseverenta
  • Atentie la detalii, autonomie, abilitati de prioritizare si de lucru intr-un ritm dinamic
  • Inclinatie catre partea tehnica, interesat sa afle cum functioneaza sistemele
  • Cunostinte de baza de date
  • Familiar cu Google Analytics
  • Are experienta de lucru in Agile, Scrum
  • Apreciem daca sunt cunostinte de construire si mentenanta a unui framework de teste automatizate
  • Bune cunostiite ale limbii Engleze (scris si vorbit)

Descrierea jobului

  • Raspunde de calitatea produsului (mobile & web)
  • Creaza planul de teste si il foloseste pentru testarea noilor produse software (mobile & web)
  • Raporteaza bug-urile in Jira si colaboreaza in mod direct cu echipa de dezvoltare
  • Testeaza regresiv pentru functionalitatea implementata
  • Testarea produsului inainte si dupa release
  • Testeaza functional si non-functional produsele
  • Ofera solutii de imbunatatire a produselor
Beneficii:
  • Asigurare medicala privata
  • Bonuri de masa
  • Masaj la birou
  • Pachet salarin bun
  • Iesiri lunare in oras si teambuilding anual
  • Mediu de lucru dinamic, creativ si lejer

Lansat în ianuarie 2000, Imobiliare.ro este primul şi cel mai accesat portal imobiliar din România. Portalul a depășit de curând pragul de 1.600.000 de vizitatori unici pe lună şi cuprinde cea mai mare bază de oferte din toate categoriile imobiliare la nivel național. Din 2016, Imobiliare.ro face parte din Grupul Elvețian Ringier - unul dintre cele mai mari grupuri media internaţionale.
Imobiliare.ro este principalul furnizor de date și statistici imobiliare pentru presa de business și TV din România comunicând regulat evoluția pieței imobiliare. Imobiliare.ro are cea mai mare echipă din țară specializată pe domeniul Imobiliar (online, statistică, comunicare și consultanță), peste 110 angajați. În acest moment, peste 1.300 de clienți corporate (agenții imobiliare, dezvoltatori și bănci) beneficiază de toată expertiza echipei Imobiliare.ro.

Software tester (QA)  -  Imobiliare.ro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles