Software developer(a) remote

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 5000 - 12500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm dezvoltatori PHP, Java si JS (TS) de nivel mediu și senior care să se alăture echipei noastre. Dacă ai o experiență puternică în construirea de aplicații performante, scalabile, de nivel enterprise și dacă esti entuziast(a), proactiv(a) și capabili(a) să lucrezi independent cu o supraveghere minimă, atunci acest job ar putea fi ceva interesant pentru tine.

Abilitatile tale:
  • Experiență în dezvoltarea de aplicații web, API-uri
  • Experiența de lucru cu GIT si Apache, Nginx, respectiv Tomcat sau JBoss sau echivalent
  • Experiență cu Laravel sau Symfony, Doctrine (sau un alt ORM), respectiv NestJS, NextJS, Express, respectiv Spring Boot
  • Cunoștințe de cel putin medii de HTML, CSS, JavaScript
  • Experiență practica bazata pe SOLID Principles, OOP, Design Patterns
  • Capacitate de modelare SQL (ACID, normalizare)
  • Experiență în testarea cu phpUnit, jUnit, sau echivalent
Tu esti:
  • Capabil(a) să colaborezi de la distanță într-un mod eficient.
  • Proactiv(a) și capabil(a) să lucrezi independent cu o supraveghere minimă.
  • Interesat(a) de invatarea continua. -> Te ajutam cu cursuri online.
  • Adaptabil(a) la prioritățile și procesele proiectului și capacitatea de a respecta termenele limită.
  • Bun(a) comunicator/oare atât scris, cât și verbal in Germană sau Engleză.
  • Capabil(a) să colaboreze de la distanță într-un mod eficient.

Descrierea jobului

Lucram pe propriile produse, in Java si React, Angular sau Vue. Arhitectura este bazata pe microservicii. Totodata lucram pe proiecte diverse cu limbaje de programare diverse (JS-TS based, PHP based, etc.), in mod remote, pentru clienti din tara si din strainatate. Ce defineste majoritatea proiectelor este metodologia agile scrum, lucrul cu jira si git, code reviews, testing. Iar daca avem timp intre proiecte paote programam impreuna si un joc in Unity.

Responsabilitati:
  • incredre si profesionalism: din moment ce lucram remote, trebuie sa ne putem baza pe tine, ca lucrezi, ca nu intazii la intalnirile online (cu noi sau cu clientii), ca iti faci treaba.
  • transparenta si comunicare: cod documentat, commituri in git mai dese si mai detaliate sunt foarte benefice, la fel discutiile online pe slack, google meet, zoom sau discord. Preferam colegi(e) care intreaba atunci cand nu sunt siguri sau s-au impotmolit.
  • dezvoltare de pachete software in limbajul tau si framework-ul tau, bazat pe SOLID principles, clean code si best practices. O sa facem oricum code reviews, dar cu cat acestea necesita mai putin timp, cu atat mai bine.
  • sa stapanesti una dintre limbajele: java, php, javascript la nivel cel putin mediu.
  • sa stapanesti un framework potrivit limbajului tau de programare.
  • sa creezi sau ca consumi un API, de exemplu REST sau GraphQL.

Povestea BNG Ferendia a inceput in 2018 cu o companie mica, familiara, agila, situata in un oras mic si pitoresc, unde ne place tare. BNG Ferendia produce propriile produse software, SaaS, pe care le distribuim pe Internet. Firma noastra lucreaza in acelasi timp si pentru clienti persoane juridice din vestul europei ca partener de nearshoring.

Din 2021 BNG Ferendia este parte a grupului german FERENDIN, dar am ramas in continuare familiari si functionam remote bazat pe respect reciproc si incredere. Suntem de parere ca si in un oras mic si in sat si la munte si oriunde se poate produce software si calitate.

Publicat 14 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos