Publicat 14 Iun 2019 | Reactualizat 14 Iul 2019 | Expiră 15 Iul 2019

Software Applications Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta profesionala avansata privind administrarea aplicatiilor software: instalari servere de aplicatii, instalari de aplicatii si configurarea conexiunilor catre bazele de date.
Experienta in instalare, configurarea, administrarea, analiza performantelor serverelor de aplicatii cu precadere – Apache, Apache-Tomcat, JBoss.
Cunostinte Linux si SQL necesare pentru instalarea si punerea in productie a modificarilor in aplicatii
Experienta in utilizatrea serviciilor Web (SOAP), XML transfer
Avantaj: experienta administrare si configurare platforme CRM
Avantaj: experienta administrare aplicatii SAP sau alte solutii HR

Descrierea jobului

Administreaza aplicatiile software ale companiei care i-au fost alocate;
Creaza si mentine documentatia tehnica privind administrarea si configurarea aplicatiilor software alocate;
Instalarea aplicatiilor in mediile corespunzatoare (test, dezvoltare, productie)
Administreaza medii separate pentru testare, dezvoltare, pre-productie si productie;
Efectueaza activitati de mentenanta si monitorizare a aplicatii;
Gestionează liceţele pentru aplicatii, asigurând respectarea prevederilor legale în domeniu. Face propuneri de achizitii noi de licente pentru acestea.
Implementeaza in productie orice schimbari in aplicatie sau orice noi aplicatii dupa testarea acestora
Asigura managementul versiunilor
Executa sarcinile legate de interfetele intre aplicatii;
Executa activitati de administrare ( import de date, migrari de date in aplicatii)

Groupama Asigurari este singura companie din piața asigurărilor din România care a obținut certificarea internațională Angajator de Top, oferită de Top Employer Institute din Olanda. De-a lungul celor peste 100 de ani de existenţă, Groupama a rămas fidelă valorilor sale mutualiste pe baza carora construieşte acum un grup european de asigurări şi servicii financiare, umanist şi durabil. Activ în 11 ţări din Europa şi Asia, Grupul a pătruns progresiv pe piaţa românească la finalul anului 2007 prin achiziţia BT Asigurări şi în 2008, prin preluarea Asiban şi OTP Garancia. În urma unui proces de fuziune şi integrare a rezultat Groupama Asigurări, care ocupă în prezent locul al treilea în clasamentul general al companiilor de asigurări, cu o reţea comercială unică şi integrată, cuprinzând aproximativ 127 de agenţii şi puncte de lucru, aflate pe întreg teritoriul ţării. Groupama Asigurări este astăzi un jucător de elită pe piaţa asigurărilor din România şi un promotor al parteneriatelor pe termen lung, oferind clienţilor săi modalităţi de a-şi continua planurile personale indiferent de evenimentele neprevăzute care pot apărea. Compania oferă produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.

Expirat
Software Applications Specialist  -  SC Groupama Asigurari SA