Șofer autopompă beton

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Societatea HeidelbergCement românia SA organizează un proces de selecție pentru ocuparea unui post vacant de Șofer autopompă beton, pentru punct de lucru Stația de betoane Pitești.

Studii și experiență:
- Absolvent de școală profesională sau studii medii;
- Experiență de minim 1 an în domeniu (șofer autopompă beton).

Certificate/atestate:
- Atestat șofer profesionist transport marfă;
- Card digital pentru tahograf;
- Permis de conducere categoria C.

Cunoștințe și abilități necesare:
- Cunoștințe tehnice și mecanice specifice;
- Abilități de comunicare și lucru în echipă;
- Orientare către cerințele pieței și nevoile clienților;
- Putere de concentrare, acuratețe și atenție la detalii;
- Disponibilitate pentru program flexibil;
- Rezistență la stres;
- Seriozitate și corectitudine.

Descrierea jobului

- Conduce pe drumurile publice mașina de mare tonaj, cu respectarea prevederilor legale privind circulația pe drumurile publice, în trafic intern de mărfuri;
- Operează/manevrează autopompa de beton în conformitate cu instrucțiunile prevăzute în cartea tehnică a acesteia;
- Execută pomparea betonului la locul de punere în operă (șantier), conform comenzilor primite de la șeful de coloană/operatorul de stație;
- Asigură buna funcționare a autopompei, prin respectarea graficului de întreținere și gresare
- Cunoaște și respectă instrucțiunile privind sănătatea și securitatea muncii și de PSI specifice activității desfășurate;
- Asigură existența la bordul autovehiculului a documentelor impuse de categoria de transport rutier efectuată și de prevederile legale în vigoare;
- Ține evidența valabilității tuturor documentelor și verificărilor vehiculului.

Procesul de recrutare și selecție constă în urmtătoarele probe:
- Interviu cu comisia de evaluare;
- Proba practică.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 30 Septembrie 2021, la adresa: recrutare@heidelbergcement.ro.

Doar candidaţii care corespund profilului comunicat vor fi contactaţi.

Grupul HeidelbergCement, producător de ciment, betoane şi agregate, este lider mondial în domeniul materialelor de construcţii şi unul dintre cei mai importanţi investitori germani din România. Pe piața locală, HeidelbergCement România S.A. este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, agregate și betoane, având 3 fabrici de ciment, 19 stații de betoane, 7 cariere și 6 balastiere.
Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos