Sofer / Agent achizitii carti

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Tocmai ai deschis un anunț de angajare pentru un job unic în Bucuresti :)
  • Dacă știi să conduci o mașină de 3,5 tone, îți e ușor să conversezi cu oamenii, și vrei să obții un job unde să înveți o meserie nouă, citește în continuare.
  • Tocmai am deschis poziția de Agent Achiziție Cărți pentru anticariatul nostru online, cu sediul central si punct de lucru în București.
  • Suntem în plină dezvoltare, și căutăm colegi noi. Dacă te vezi lucrând rar la birou și mai mereu pe teren, la volan sau interacționând cu oamenii și învățând de la colegii noștri mai experimentați secretele meseriei, atunci acest anunț este pentru tine.
  • Dar ca să nu îți pierzi timpul citind un anunț care nu ți se potrivește, îți lăsăm mai jos câteva motive pentru care să NU aplici

NU aplica la acest anunț dacă:

● Ești un om introvert și știi că îți e greu să porți o conversație cu un necunoscut
Îți place să lucrezi mai degrabă singur și relațiile cu clienții îți creează tensiune
Nu ai permis de conducere (categoria B) și experiență în conducerea autoturismelor de
3,5 tone

Pentru tine, depunerea efortului fizic la job iese din discuție
● Nu poți lucra după un program flexibil, ai nevoie de programul 9:00-17:00
● Nu ești dispus să faci deplasări în afara orașului
● Negocierea nu este unul din punctele tale forte
● Preferi să lași relațiile cu clienții și rezolvarea situațiilor delicate în seama altcuiva

Te vrem în echipa noastră dacă:

● Ai lucrat cel puțin 1-2 ani pe un rol de vânzări, achiziții, relații cu publicul sau casier
● La muncă, îți place să te îmbraci și să te comporți într-un mod profesionist conform
principiilor companiei
● Ești o fire carismatică și relaționezi ușor cu clienții: poți să rezolvi situații ciudate care
apar inevitabil atunci când lucrezi cu oamenii
● Ai capacitatea de a asculta și a rezolva obiecțiile clientului din fața ta
● Ești o fire organizată și tinzi să ai un proces pentru modul în care faci lucrurile
● Ești atent la proces, dar ții mereu un ochi pe rezultatele obținute prin munca ta
● Ai permis de conducere și experiență în conducerea autoturismelor de 3,5 tone
(obligatoriu)
● Ești dispus și apt să depui efort fizic la job. Nu te speria, nu te ducem pe câmp, dar e
nevoie să aducem în fiecare zi la sediu sacoșele pline cu cărți
● Ești un bun negociator, sau crezi că poți deveni unul
● Îți dorești să înveți de la noi despre cum se face corect întregul proces de selecție,
negociere și cumpărare a cărților pentru anticariat.
● Dacă ai o legătură cu lumea culturală este un mare bonus, dar nu e obligatoriu.

Acum că am dat cărțile pe față, iată cum vedem noi acest parteneriat.

Descrierea jobului

Ce vei face concret și ce rezultate vei aduce de pe rolul tău:

● Te deplasezi zilnic, împreună cu un coleg, cu mașina firmei, la mai multe adrese din Bucuresti și în orașele din jur pentru a achiziționa cărți. Nu îți face griji, te învățăm noi tot ce e nevoie să știi.
● Ții legătura permanent echipa de la sediul central, care reprezintă pentru tine turnul de control
● Atingi lunar targetul de cărți achiziționate pentru că vei ști cum să te descurci în procesul de negociere și cumpărare de cărți
● Te încadrezi mereu în prețul mediu de achiziție stabilit de firmă
● Scoți maximul posibil aproape din fiecare vizită la client
● Creezi relații cu clienții pe care îi ai. Indiferent dacă ai ajuns să închizi deal-ul sau nu, persoana din fața ta te reține și este mulțumită că a interacționat cu tine.
● Iar aceștia ne vor recomanda mai departe datorită contribuției tale!
● Gestionezi înțelept resursele: te încadrezi în buget și știi cum să îți planifici prioritățile astfel încât să bifezi ce e important.
● Creezi, pentru Managementul firmei, rapoarte cu activitatea zilnică și performanța ta. Nu de alta, dar ceea ce nu se măsoară, nu crește.

Cu ce venim noi (în afară de zeci de mii de titluri):

Te răsplătim pe măsură. Ținem mult ca beneficiile pe care le primești să fie pe măsura muncii depuse. De aceea îi adăugăm salariului fix și un bonus de performanță pe bază de target, după primele 2 luni de activitate. Obiectivele vor fi realiste și vei avea mult suport pentru dezvoltarea ta profesională.
Ne pasă de confortul tău. Grija față de echipă poate lua multe forme. Pentru noi, sănătatea e una dintre cele mai importante beneficii. După primele 2 luni de activitate beneficiezi de un abonament de sănătate la Regina Maria. Pentru un plus de confort, îți decontăm abonamentele de transport public imediat ce începi activitatea.
Noi începuturi, noi oportunități. Nu ai în fiecare zi șansa de a-ți aplica abilitățile într-un domeniu nou. Noi îți oferim această oportunitate!
Lucrezi cu o echipă frumoasă. Mediul de muncă e foarte important – înțelegem asta. De aceea am pus bazele unei echipe pe care te poți baza, cu principii și valori similare. Vei lucra cu oameni profesioniști, la fel de ambițioși și de focusați pe rezultate ca și tine.
Te apreciem. Îți apreciem contribuția la succesul firmei, mai ales atunci când faci o treabă excelentă. În plus, posibilitatea de dezvoltare e una reală: ție îți rămâne doar să performezi!

Noi suntem PRINTRE CĂRȚI, un anticariat online care cumpără și vinde lunar zeci de mii de cărți second hand (vechi și noi).
Servim în jur de 50.000 de clienți unici pe an.

În ultimii 4 ani am avut o creștere medie de 75% pe an, și asta intenționăm să facem și în 2022. Suntem o companie cu 45 de angajați full-time și un depozit de 600 mp.

Planul pe următorii 10 ani este să devenim un nume important pe piața de carte din România, alături de oameni care își doresc să ni se alăture în realizarea acestui obiectiv.

Nu ezita să ne accesezi site-ul la acest link pentru a afla mai multe despre anticariatul nostru online.

Publicat 24 Iun. 2022 Reactualizat 24 Iul. 2022 Expiră 24 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos