Publicat 19 Iun 2017 | Reactualizat 17 Iul 2017 | Expiră 21 Iul 2017

Social Media Executive

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm un social media executive pentru a consolida Departamentul PR&Comunicare cu rolul de a edita și scrie materialele companiei.
În acest rol, ar trebui să fii un comunicator excelent, cu o atenție deosebită pentru detalii. Dacă ai experienta și in administrarea social media, ne-ar plăcea să te întâlnim.

În cele din urmă, obiectivul tau va fi să asiguri comunicarea clară a mesajului companiei noastre pe toate canalele.

Studii : superioare
Experienta in domeniul Social media, minim 1 an
Cunostinte de limba engleza nivel avansat
Cunostinte solide PC (Office: Word, Excel, Powerpoint, Outlook).
Experienta in implementarea strategiilor de comunicare
Capacitatea dovedită de a gestiona mai multe proiecte acordând o atenție deosebită detaliilor
Pasiune și cunoștințe despre mediul digital și canalele de comunicare

Profil Comportamental

Creativitate, responsabilitate si seriozitate, atentie la detalii;
Abilități excelente de ascultare, cu precadere a comunitatilor online;
Abilități excelente de comunicare scrisă si orala;
Capacitate de organizare;
Capacitate de cercetare; de selectie a informatiilor si stabilire a prioritatilor;
Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
Abilitatea demonstrată de a comunica, de a prezenta și de a influența credibil și eficient.

Descrierea jobului

Gestionarea conturilor sociale: monitorizarea si realizarea de continut pentru paginile de companie sau brand pe retelele sociale :Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram, Youtube in scopul cresterii imaginii companiei.
Ajutor in implementarea strategiilor de comunicare;
Oferiți suport administrativ;
Proiectarea și editarea posturilor sociale;
Asistență în menținerea conținutului web și realizarea strategiilor de social media;
Actualizați bazele de date și listele media;
Urmăriți proiectele și expunerea media;
Pregătiți prezentări și rapoarte.

Descrierea companiei

Firma ce activeaza in domeniu FMCG

Expirat
Social Media Executive  -  Valvis Holding Distribution