Site Manager Logistica Arad

Oraș de lucru
Arad, Oradea și alte 1
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Minimum 2 ani – experiența unui post similar;
  • Nivel avansat limba engleză;
  • Cunoștințe aprofundate în logistica contractuală;
  • Cunoașterea aplicațiilor tehnice specifice – va reprezenta un avantaj;
  • Capacitate de coordonare și delegare;
  • Abilități solide de comunicare și organizare.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Responsabil de coordonarea angajaților și a activității din depozit;
  • Responsabil pentru stabilirea obiectivelor si clarificarea/comunicarea către angajați;
  • Responsabil cu analiza activității și a productivității, alături de identificarea măsurilor de îmbunătățire;
  • Responsabil cu administrarea WMS;
  • Responsabil P&L;
  • Responsabil pentru asigurarea respectării procedurilor de lucru în cadrul depozitului;
  • Responsabil cu raportări periodice referitor la activitatea din depozit și rezultatele obținute.

Beneficii
  • Bonus-uri în funcție de performanțe;
  • Cursuri și traininguri;
  • Abonamente Bookster;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

La DB Schenker faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

Cu peste 74.500 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și apreciem experiența, perspectivele și abilitățile personale ale tuturor colegilor noștri. Împreună suntem o echipă, pregătiți să mergem mai departe!

Ești o persoană organizată și poți să gestionezi simultan diferite sarcini? Ai dezvoltat de-a lungul timpului un puternic simț al responsabilității? Perfect! Alătură-te echipei noastre și împreună putem livra mai mult decât simple bunuri.
Publicat 23 mai 2022 Reactualizat 20 iun. 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos