Publicat 08 Mai 2018 | Reactualizat 05 Iul 2018 | Expiră 06 Iul 2018

Senior PHP Web Developer with Wordpress or Laravel

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ringier România caută un programator cu experiență în PHP și în lucrul cu platforme ca Wordpress sau Laravel.

Dacă ești pasionat de optimizarea codului, de best practice-uri de code quality, securitate, algoritmi și analiză, job-ul ăsta îți va da foarte multă satisfacție. Ca Senior Web Developer, vei fi responsabil cu dezvoltarea, menținerea, relansarea și îmbunătățirea site-urilor grupului Ringier România pe partea de Publishing: Libertatea.ro, Unica.ro, Elle.ro, Avantaje.ro, Noizz.ro, Glamour.ro, Auto-Bild.ro, Psychologies.ro, StiriCurate.ro și altele, te vei asigura de performanța și robustețea proiectelor speciale implementate în aceste site-uri și în afara lor, pentru clienții Ringier, în scopuri de marketing și vânzări. Vei ține legătura constantă cu membrii echipei, Team Leader-ul, Project Manager-ul și tech leadership-ul.

În plus, avem o echipă care conține mulți juniori, și susținem cu tot dinadinsul coaching-ul, training-urile organizate și dezvoltarea personală și profesională a echipei în mod constant. Așa că dacă îți face plăcere să îți folosești cunoștințele să ajuți colegi mai puțin experimentați, vei deveni un membru foarte apreciat al echipei.

Așteptăm o mică selecție de site-uri (top 3) de care ești cea/cel mai mândră/mândru laolaltă cu aplicarea la acest job.

Descrierea jobului

Must have:

  • Minim 4-5 ani de experiență în dezvoltarea site-urilor pe bază de Wordpress sau Laravel.
  • Stâpânirea conceptelor de arhitecturi ale bazelor de date, tranzacții și query-uri MySQL avansate, dezvoltarea aplicațiilor scalabile orizontal și vertical.
  • Abilitatea de a face debugging rapid și eficient, de a genera documentație pentru cod, a elabora sisteme de logging și error handling coerente pentru aplicații web.
  • Cunoștințe de securitate online și aplicabilitate în dezvoltarea de site-uri.
  • Noțiuni solide de HTML și JavaScript / jQuery, noțiuni de bază de CSS / SCSS.
  • Înțelegerea și lucrul constant cu sisteme de version control, ca GIT sau SVN.
Nice to have:
  • Principii de programare OOP.
  • Experiență cu dezvoltarea de plugin-uri high performance pentru Wordpress, care să performeze pe site-uri cu milioane de unici zilnic.
  • Experiență cu DevOps pentru arhitecturi PHP - clustere Kubernetes, continuous integration, continuous delivery.
  • Noțiuni de bază despre protocoale (SMTP, FTP, HTTP/HTTPS), background processes, multi-threading, call-uri sincrone și asincrone, load balancing, lazy loading și REST API development.
  • Cunoștințe conversaționale avansate de limba engleză.
  • Minime noțiuni de Photoshop necesare transformării design-urilor în layout-uri HTML.
  • Noțiuni de analiză arhitecturală a sistemelor și găsirea problemelor, plus sugestiilor de îmbunătățire și păstrarea calității înalte a aplicațiilor.
  • Unit testing prin PHPUnit.

Ringier este o afacere Elvețiană de familie, devenită multinațională cu sediul general în Zurich. Fondată în 1833, Ringier are ca obiect de activitate branduri media în domeniile print, radio, online, TV, terminale mobile. În România, brand-urile Ringier Classifieds sunt: eJobs și Imobiliare.ro, și brand-urile de Publishing sunt: Unica, Elle, Glamour, Avantaje, Libertatea, Libertatea pentru Femei, Auto Bild, Noizz, Psychologies și altele.

Expirat
Senior PHP Web Developer with Wordpress or Laravel  -  Ringier România