Senior design engineer for photovotaic systems

Candidatul Ideal

Educație, expertiză și abilități dorite:

Minim 5 ani experiență de lucru ca inginer pentru o firmă de inginerie, EPC sau dezvoltator solar;
Studii tehnice superioare finalizate cu diplomă de licență, în domeniul energetic;
certificat ANRE de electrician IIA&IIB – reprezinta un avantaj;
Experiența de minim 2 ani în calitate de proiectant pentru proiectarea si execuția proiectelor fotovoltaice;
Cunoaștere componentelor sistemului fotovoltaic;
Experiență aprofundată în utilizarea AutoCAD;
Utilizator avansat al programelor MS Office (Excel, Word, Power Point) și al programelor specifice de proiectare asistată de computer;
Formare educațională în inginerie electrică și o anumită înțelegere a AC de medie și înaltă tensiune;
Cunoașterea limbii engleze.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Dezvoltarea de proiecte solare noi și existente;
Crearea unui set complet de scheme electrice pentru proiecte solare la scară comercială și de utilități;
Întocmirea planurilor de proiect și a documentelor justificative;
Efectuarea de studii de fezabilitate a șantierului și asistarea cu inspecția șantierului pentru planuri fotovoltaice, măsurători de clădiri și calcule de traiectorie solară, umbrire și putere;
Suport tehnic de specialitate altor departamente responsabile (Achiziții, Comercial, Implementare, Mentenanța, Operare, etc.).

Beneficii:

Pachet salarial atractiv;
Oportunități de dezvoltare personală și profesională continuă;
Prime si bonusuri in funcție de performanta.
Dreptul anual de concediu prelungit, în funcție de perioada de angajare;
Bonus de vacanta/sarbatori.

Renovatio Solar este prima firma de panouri solare fotovoltaice din Romania cu o linie de productie aproape complet automata cu o capacitate de productie de 50 MW anual. Firma este situata in Satu Mare si se axeaza pe producrea energiei fara poluare care a devenit cea mai cautata sursa de energie pe piata globala.

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos