Gratis

Senior Accountant

Asociatia Help Autism

Candidatul Ideal

Vrei să contribui la construirea unui viitor în care mințile aparte fac în mod real parte din comunitate? Dacă îți dorești să luptăm împreună pentru ei și să construim o Românie în care mințile diverse sunt primite cu inimi deschise, atunci vino alături de noi în echipa Help Autism!
Suntem în căutare unui/unei coleg/e în departamentul financiar pasionat de cifre, căruia îi place organizarea și care ne va ajuta la păstrarea eficienței procesului financiar din cadrul asociației.

Ești omul potrivit dacă ai:
  • studii superioare economie;
  • certificare CECCAR;
  • cunostinte solide de contabilitate si financiar;
  • experiență minim 8 ani în contabilitate;
  • experiență în administrare conturi și furnizori;
  • ai mai lucrat până acum cu centre de cost;
  • cunoștințe de operare documente primare, cu utilizarea informațiilor contabile și a legislației în domeniu;
  • cunoștințe de operare PC MS Office, Word, Excel, internet, la nivel avansat;
  • cunostinte de operare NeoManager si platforma tip ERP constituie avantaj.
  • persoana pragmatică, practică, orientată către rezultate;
  • fire responsabilă și asertivă;
  • capacitate de organizare, planificare;
  • spirit analitic, meticulozitate, rigoare.

Descrierea jobului

Ne vom baza pe rolul tău pentru:
  • verificarea încadrării corecte și asocierea tranzacțiilor pe centre de cost;
  • asocierea de tranzacții în sistemul financiar intern ERP al asociației;
  • încadrarea furnizorilor pe centre de cost;
  • asocierea plăților neasociate automat pe centre de cost;
  • crearea și asocierea noilor donatori și beneficiari pe conturi;
  • încadrarea noilor furnizori conform categoriilor de prestări de serviciu;
  • operațiuni zilnice pe conturi pentru raportarea lunară către beneficiari;
  • verificarea centrelor de cost în vederea descoperirii soldurilor negative;
  • preluarea cererilor din partea colegilor responsabili în relația directă cu familiile, referitoare la aspectele financiare ale conturilor alocate lor;
  • reconcilieri conturi contabile si bancare;
  • organizarea arhivei pentru documentele financiare și contabile;
  • gestionarea contractelor cu furnizorii;
  • participare la inventar, dacă este nevoie;
  • situatii si raportari financiare si contabile.
Ce oferim noi:
  • Pe lânga salariul corect, satisfacția de a munci pentru un scop social real și palpabil, de a vedea rezultatele muncii materializându-se în schimbări în bine a vieții persoanelor cu minți și abilități diverse;
  • Muncă hibrid;
  • Asigurare medicală privată.

Asociația Help Autism este astăzi cea mai mare organizație dedicată cauzei din România. Misiunea noastră a început în 2010 cu doar câțiva copii și am ajuns să susținem peste 3200 de copii și adolescenți diagnosticați cu TSA -Tulburare de Spectru Autist în programe de terapie, în centre și la domiciliu. De la terapie specifică la programe de integrare școlară, de la sprijin pentru părinți la campanii de conștientizare, advocacy, Help Autism caută să ofere constant un spectru de soluții pentru copiii și tinerii cu autism și familiile lor.

Help Autism sprijină instituțiile publice pentru a crește calitatea serviciilor oferite de acestea prin cele 6 parteneriate public-private - cu Direcțiile de Asistență Socială și Protecția Copilului din București, Suceava, Drobeta Turnu-Severin, Dâmbovița - și la domiciliu, desfășoară cursuri de formare în terapie ABA, cursuri gratuite pentru informarea cadrelor didactice, workshop-uri și ședințe de consiliere pentru părinți și este co-organizator al Conferinței Internaționale ABA - știința care stă la baza terapiilor de recuperare în autism.

Conform Regulamentului General privind Protecția Datelor (GDPR), dorim să vă informăm cu privire la prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare și selecție pentru posturile disponibile.
Datele cu caracter personal furnizate de dumneavoastră vor fi utilizate în exclusivitate în scopul desfășurării procesului de recrutare și selecție pentru postul la care aplicați.
Prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal se va realiza pe baza consimțământului dumneavoastră explicit, acordat prin trimiterea formularelor de candidatură sau CV-urilor.
Datele cu caracter personal vor fi păstrate doar pe perioada necesară desfășurării procesului de recrutare și selecție și vor fi eliminate ulterior în conformitate cu politica noastră internă.
Pentru orice întrebări sau solicitări referitoare la prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal, vă rugăm să ne contactați la adresa de email dpo@helpautism.ro.

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024