Gratis

Sef/ Team Leader birou Calitate

STABILUS ROMANIA S.R.L

Candidatul Ideal

  • Studii universitare in domeniul ingineriei.
  • Cunostinte solide Microsoft Office (WORD, EXCEL, OUTLOOK si POWER POINT);
  • Capabilitate de a lucra in echipa si in conditi de stres;
  • Certificare auditor IATF si VDA 6.3 – obligatoriu;
  • Minimum 5 ani experienta in coordonarea echipelor medii;
  • Cunostiinte SAP;
  • Cunostinte Q-DAS/Minitab – constituie avantaj;
  • Abilitati de comunicare, necociere si capacitate de a lua decizii in conditii de presiune;
  • Cunostinte avansate limba engleza.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Conducerea si coordonarea echipei desemnate cu asigurarea calitatii;
  • Coordoneaza monitorizarea, verificarea si controlul proceselor de productie si furnizori pentru asigurarea concordantei cu sistemul de productie Stabilus;
  • Coordoneaza verificarea corectitudinii documentelor(fise de urmarire,plan de control,desene,altele dupa caz);
  • Controleaza, organizeaza si raporteaza datele despre performantele calitatii ( RIAP) si statistici privind verificari suplimentare;
  • Asumarea rolului de trainer pentru instrumentele de asigurarea si controlul calitatii, cat si pentru improspatarea cunostintelor pe teme de calitate a personalului direct;
  • Are dreptul si obligatia de a informa superiori din productie asupra unor neconformitati de proces care pot afecta calitatea produselor Stabilus precum si de a opri, impreuna cu acestia, procesele, masinile si produsele afectate;
  • Coordoneaza procesul de rapoarte 8D interne,verificarea actualitatii MCS-urilor/MSA/PCS pentru identificarea de noi oportunitati de imbunatatire;
  • Monitorizarea planului de audit pentru auditul proceselor și al produselor
  • Efectuarea de audituri interne;
  • Responsabil pentru initierea, analizarea si reducerea rebuturilor interne;
Sarcini de supervizare:
  • Dezvoltarea echipei desemnate cu asigurarea calitatii;
  • Introducerea si instruirea personalului subordonat privind sarcinile ce trebuie executate;
  • Informarea la timp a angajatilor din subordine;
  • Trasarea sarcinilor de sector angajatilor (delegarea) si coordonarea acestora (definirea competentei);
  • Respectarea ariei de delegare a sarcinilor angajatilor (nu se retrage delegarea);
  • Stabilirea unor obiective individuale pentru angajati;
  • Efectuarea evaluariilor anuale sau dupa efectuarea perioadei de proba a angajatilor din subordine precum si elaborarea de recomandari si critici;
  • Indeplinirea unor sarcini disciplinare;

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Programe de dezvoltare personală & şcolarizare;
  • Pachet de servicii medicale private;
  • Reduceri costuri cantină;
  • Tichete de masă;
  • Decontare costuri abonamente transport & combustibil pentru angajații navetişti;
  • Prime de compensare a ideilor de îmbunătăţire;
  • Primă de recomandare a viitorilor colegi;
  • Reduceri sala fitness & centru de recreere;
  • Primă de Paște, de vacanță, de performanță și de Crăciun.

Grupul Stabilus are sediul in Koblenz, Germania din 1934 si este cunoscut la nivel global pentru traditia in dezvoltarea produselor inovatoare ce isi propun sa aduca confort in tehnologii.

Producem arcuri pe gaz, amortizoare de combatere a vibratiilor si actuatoare electromecanice ce sunt utilizate in multe sectoare industriale din lume: automotive, mobilier, servicii de constructii, produse tehnologice si echipamente de reabilitare medicala.

Pe aceasta baza, Stabilus ofera angajatilor sai perspective interesante, conditii excelente de lucru si beneficii suplimentare si in Romania - unde compania se dezvolta de mai bine de 18 ani cu cele doua fabrici pe care le are in prezent: fabrica Gas Springs si fabrica Powerise - cu aproape 1400 de angajati.
Sabilus - YOUR MOTION, OUR SOLUTION!

Daca doriti sa faceti parte din familia noastra, dar doriti alt rol - puteti aplica!
Avem multe departamente care au nevoie de colegi cu experienta, poate esti ceea ce cautam!
Departamente de - Cercetare Dezvoltare/ Inginerie - Echipamente și procese - Mentenanță - Calitate - Achiziții - Financiar și Contabilitate - Resurse Umane - Producție - Logistică - Optimizare și procese - Administrativ - SSM și mediu.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024