Gratis

Sef statie Mixturi Asfaltice si Mecanic Statie Asfalt

LUSCAN ASFALT S.R.L.
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

SEF STATIE MIXTURI ASFALTICE:
Persoană orientată spre acţiune, foarte amabilă, conştiincioasă şi serioasă în realizarea sarcinilor;
Persoană deschisă, sociabilă, cu un bun echilibru emoţional şi un nivel crescut de autonomie şi independenţă;

MECANIC STATIE ASFALT
Studii medii tehnice, de preferinta profil mecanic sau electro-mecanic;
Experienta minim 1 an in domeniu;
Abilitati tehnice: mecanice si electrice;
Cunostinte de intretinere si reparatii utilaje tehnologice si instalatii electrice;
Cunostinte privind tehnologia de fabricatie a mixturilor asfaltice;
Abilitati de coordonare, comunicare și lucru în echipa;
Spirit de initiativa si cooperare, capacitatea de lucru in conditii de stres.

Descrierea jobului

SEF STATIE MIXTURI ASFALTICE
-Supervizează şi coordonează activitatea de preparare şi turnare a betonului şi mixturilor asfaltice în cadrul unităţii;
- Ia măsuri pentru remedierea defecţiunilor utilajelor de care răspunde în activitatea sa, stabilește programul de revizii a maşinilor/utilajelor sau reparaţiilor planificate
- Stabileşte necesarul de materiale, materii prime şi accesorii necesare funcţionării activității în condiţii de performanţă;
- Menţine un contact permanent cu actualii şi potenţialii furnizori pentru a obţine cele mai bune oferte de produse şi materiale;
- Asigură integritatea utilajelor şi a întregului inventar a activității de preparare şi turnare a betonului şi mixturilor asfaltice în cadrul unităţii;
- Organizează şi conduce activitatea personalului din subordine supraveghind respectarea regulamentului de ordine interioară şi păstrarea standardelor de calitate specifice activității;
- Verifică în permanenţă modalitatea de exploatare a utilajelor: să nu fie exploatate peste capacitatea teoretică sau în condiţii necorespunzătoare;
- Pachet salarial motivant si beneficiii;

Manipuleaza statia de asfalt conform instructiunilor din cartea tehnica a echipamentului;
Respecta graficul de livrari mixturi asfaltice stabilit de seful de statie;
Raspunde de corecta utilizare si aplicare a retetelor de fabricatie a tipurilor de mixturi asfaltice, de conformitatea marfii livrate raportata la comenzile primite de la client si beneficiari;
Asigura si raspunde de intretinerea corespunzatoare a utilajelor pe care le are in exploatare, cu efectuarea tuturor reviziilor tehnice planificate si verifica instalatia zilnic inainte de inceperea lucrului;
Instiinteaza cu operativitate seful de statie ori de cate ori constata neconformitati in fluxul tehnologic sau aparitia unor defectiuni a echipamentelor de lucru;
Asigura verificarea operativa a instalatiilor de dozare prin procedee corespunzatoare (greutati etalonate, masuratori, etc);
Raspunde de incarcarea mixturii in camioane, in functie de capacitatea acestora, intocmeste rapoarte specifice activitatii desfasurate si urmareste incadrarea in consumurile de materiale.

Încă de la înființare, din anul 1992, politica firmei a fost orientată spre satisfacerea, în cel mai înalt grad a cerințelor și exigențelor clienților, prin asigurarea unei calități ridicate a agregatelor livrate și a serviciilor prestate, precum si prin comunicarea permanentă cu beneficiarii noștri pentru a putea anticipa nevoile și așteptările acestora.

Tratarea cu maximă seriozitate a cerințelor clienților a dus la colaborări de lungă durată cu firme de renume, cum ar fi: Astaldi SpA Italia, WeBuild SPA, CRH Romania, Max Boegl, Strabag Romania, Porr Construct, Somaco Prefabricate ,Travertec S.R.L., membră a RAIL ONE, Holcim, Colas, etc., cărora, constant, le furnizăm agregate de balastieră si carieră.

Evoluția firmei a cunoscut o traiectorie continuu ascendentă. Rezultatele financiare obținute de-a lungul timpului au făcut ca S.C. Luscan Com SRL să se situeze anual pe locuri fruntașe în clasamentele efectuate de Camera de Comerț si Industrie a Județului Buzău, obținând in ultimii ani locul 1 și 2 in topul firmelor de profil din Județul Buzău.

În prezent, grupul Luscan este format din urmatoarele companii:

LUSCAN COM SRL – producție și transport de agregate de carieră și balastieră
LUSCAN SPEDITION GmbH – casă de expediție
LUSCAN SPEDITION SRL – transport international
LUSCAN sro – transport international
LUSCAN Asfalt SRL – producție de asfalt
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024