Sef Serviciu Intern Prevenire si Protectie

Clinica Polisano - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice
Atestat curs Inspector Securitate si Sanatate in Munca, nivel mediu, 80 de ore
Atestat cadru tehnic PSI
Curs postuniversitar de evaluare a riscurilor cu o durata de cel putin 180 de ore
Minim 3 ani experienta in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Foarte bune cunostinte de operare calculator MS Office
Cunoasterea legislatiei in domeniu
Bune abilitati de comunicare, atentie la detalii, responsabilitate
Spirit de initiativa, capacitate de decizie rapida

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatea in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca si Stingerea incendiilor
Gestioneaza activitatile de instruire a salariatilor in domeniul SSM si PSI
Identifica pericolele si evalueaza riscurile pe locuri de munca/posturi de munca si asigura dotarea lucratorilor cu mijloace de protectie necesare
Monitorizeaza respectarea tuturor normelor si masurilor de securitate implementate cu scopul prevenirii accidentelor si imbolnavirilor profesionale
Intocmeste instructiunile proprii de Securitate si Sanatate in Munca si PSI
Elaboreaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie
Intocmeste un plan de constientizare a personalului cu privire la riscurile si masurile de prevenire a accidentelor de munca
Coordoneaza procesul de cercetare a accidentelor de munca
Mentine relatia cu autoritatile in ceea ce priveste documentatia ce trebuie depusa/trimisa , conform reglementarilor legale
Analiza şi evaluarea problemele de SSM si mediu şi iniţierea acţiunilor corective/ preventive.

Descrierea companiei

DESCRIEREA COMPANIEI:

Pentru Clinica Polisano, angajatul este tot timpul pe primul loc. Apreciem potentialul, experienta si valoarea profesionala si le rasplatim pe masura.

Vino in echipa noastra tanara si dinamica si vei putea sa iti pui in valoare cunostintele precum si sa beneficiezi de oportunitati pentru dezvoltarea carierei tale. Investim in oameni, acordam o grija deosebita dezvoltarii lor profesionale si le oferim posibilitatea de a creste alaturi de noi.

Intra in echipa Clinicii Polisano, vino alaturi de echipa nostra si vei putea beneficia de:

• Pregatire si integrare intr-o echipa profesionista
• Recunoasterea rezultatelor si posibilitati de crestere in cariera
• Pachet salarial in acord cu rezultatele profesionale
• Dezvoltare profesionala continua: programe de instruire si training vizand competente cu importanta in activitatea de specialitate.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos