de ani Fără Frică...

Publicat 30 Oct 2019 | Reactualizat 27 Nov 2019 | Expiră 30 Nov 2019

Sef schimb

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare: licenta profil tehnic/mecanic sau chimie.
  • Experienta in tehnologia de prelucrare a maselor plastice constituie avantaj.
  • Cunoasterea pachetului MS Office;
  • Disponibilitate pentru program prelungit

Personalitate:
  • Responsabilitate, conștiinciozitate, abilități de organizare, planificare, punctualitate, dinamism, aptitudini de control, , gândire analitică,
  • Persoană dedicată muncii.
  • Abilitati de relationare, conducere, capacitatea de a motiva oamenii si de a conduce spre rezultate.
  • Rezistență la stres.

Descrierea jobului

Atribuţiile şi responsabilităţile specifice postului:

  • Urmareste realizarea productiei la nivelul schimbului din care face parte.
  • Urmareste si raspunde de activitatea schimbului din structura sectiei.
  • Asigura si raspunde de buna functionare a masinilor de injectie si utilajelor din dotarea sectiei pe perioada de desfasurare a activitatii.
  • Verifica pontajul pentru personalul din subordine.
  • Raspunde de fabricarea si livrarea produselor la parametrii calitativi solicitati.
  • Asigura standardizarea postului de lucru.
  • Informeaza Responsabilul de atelier asupra modului de realizare a productiei semnaland eventualele abateri de la aceasta, in scopul luarii de masuri eficiente de realizare.
  • Raspunde de buna desfasurare a activitatii schimbului in conditii de deplina siguranta de respectarea normelor de securitate si sanatate in munca si a normelor SU.
  • Raspunde de implementarea la termen a actiunilor corective.
  • La sesizarea personalului de la CTC are obligatia de a opri utilajul care a determinat aparitia de produse neconforme.
  • Intocmeste si urmareste respectarea polivalentei personalului din subordine.
  • Se ocupa de instruirea personalului din subordine atat pe linie de calitate cat si pe linie de securitate si sanatate in munca si SU.
  • Asigura masurile necesare pentru prevenirea avariilor,incendiilor, accidentelor de munca si eliminarea oricaror defectiuni tehnice ivite in procesul de productie.
  • Evalueaza personalul din subordine in conformitate cu sistemul intern de evaluare si de dezvoltare profesionala;

Beneficii:
  • Remunerația este in acord cu normele interne ale organizației;
Se acordă:
  • Tichete de masă.
  • Primă concediu,Primă Crăciun,Primă Paște, Primă de Ziua Societății.

S.C. CHIMSPORT S.A.- Domeniul de activitate-productia de articole sportive.

Expirat
Sef schimb  -  S.C. CHIMSPORTS.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles