Gratis

Sef schimb Departament Desfacere Slatina

VIMETCO EXTRUSION SRL

Candidatul Ideal

Competente de baza:

Absolvent studii medii
Capacitatea de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
Bune abilitati de comunicare si relationare
Atentie distributiva, vedere spatiala
Notiuni referitoare la incarcarea marfurilor in camioane
Autorizatie masinist pod rulant -reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Conform planificarilor si informatiilor primite de la Logisticianul de Flux, va printa Packing list-uri si etichete pentru camioanele ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈programate la incarcare;
Cauta, eticheteaza si aranjeaza coletele conform incarcaturii;
Realizeaza moduri de incarcare in functie de informatiile primite de la planificare;
Responsabil de buna desfasurare a procesului de pregatire a marfii, respectiv de incarcarea acesteia in mod corespunzator in camion, intretine si respecta buna functionare a instrumentelor de lucru si intocmeste documentele de transport pentru camioane;
Coordoneaza activitatea: echipei de incarcator-descarcatori, masinistului pod rulant, stivuitoristului;
Verifica camionul la intrarea in societate dpdv calitativ, dupa incarcare asigurandu-se de corectitudinea datelor din actele de insotire a marfii (Packing list, tichet de cantar, CMR);
Informeaza in timp util inspectorul de calitate si seful direct despre eventualele neconformitati gasite in zona desfacerii: carton rupt, eticheta incorecta, colet lovit sau care nu respecta specificatia de ambalare, rame de lemn instabile conform procedurilor interne;
Face parte din Comisia de Receptie pentru receptionarea calitativa si cantitativa a materialelor si pieselor de aluminium prelucrate extern (la Descarcare);
Este responsabil pentru indeplinirea la timp a sarcinilor primite de la superiorul direct;
Raspunde de corectitudinea documentelor interne pe care le gestioneaza.

Vimetco Extrusion (România - Slatina) face parte din grupul internațional Vimetco - unul dintre cei mai buni producători de aluminiu din lume cu active de producție majore în China, România și Sierra Leone. În cei peste 17 ani de existență, perioadă în care s-au făcut investiții majore, Vimetco Extrusion și-a câștigat recunoașterea nu numai ca cel mai mare extruder din România, ci și ca un jucător semnificativ pe piața de extrudare din vestul Europei. Certificat ASI si ISO 9001: 2008, operand în prezent 3 prese de extrudare, Vimetco Extrusion are peste 400 de angajați dedicați să îndeplinească și să depășească așteptările clienților. Dacă vă interesează să dezvoltați o experiență de înaltă calitate într-o echipă multiculturală, aplicați acum la acest job.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024