Sef santier - Targu Jiu/Rovinari, Constanta/Mangalia

EUSKADI SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- absolvent de studii construcții/instalații;
- cunoştinte tehnice, tehnologice, legislative solide, pentru a putea oferi soluţii tehnico-economice viabile şi pentru a putea lua decizii optime în mod rapid pentru rezolvarea problemelor apărute în execuţia lucrărilor pe şantiere;
- persoană bine organizată cu experiență în activitățile de execuție pe șantier în domeniul construcțiilor edilitare, cu dorință de muncă;
- cunostințe operare PC (Word, Excel, MS Project);
- cunostințe privind tehnologiile de execuție a lucrărilor de construcții, respectiv: alimentare cu apă, canalizare, stații epurare/tratare;
- bun cunoscător al materialelor din domeniul rețelelor de alimentare apa şi canalizare;
- capacitate de analiză și sinteză;
- are abilităţi în identificarea riscurilor şi problemelor tehnice, în programarea activităţilor şi resurselor, pentru încadrarea în termene şi costuri;
- urmăreşte cu seriozitate şi perseverenţă obiectivele trasate;
- capacitatea de a organiza echipe de muncitori;
- abilități negociere, planificare și spirit de echipă;
- abilităţi de comunicare şi relaţionare cu beneficiarii, autorităţile statului, subcontractanţii, furnizorii;
- simț de răspundere dezvoltat, gândire pozitivă;
- persoană cu dorință de muncă, dinamică, organizată, serioasă;
- permis de conducere categ. B;

Descrierea jobului

- organizează și urmărește execuția lucrărilor de construcție și se asigură de respectarea prevederilor caietului de sarcini și a termenelor de execuție agreate;
- gestionarea graficului de execuție și a progresului activității, respectiv identificarea soluțiilor pentru problemele care ar putea cauza întârzieri;
- se implică în identificarea soluțiilor tehnice pentru remedierea problemelor;
- stabilește acțiuni în cazul nerespectării termenelor agreate;
- participă la toate fazele determinante care se efectuează pe șantier;
- coordonează zilnic aspectele operaționale ale scopului proiectului;
- se asigură că aprovizionarea cu materialele comandate se face la timp și verifică existența documentelor de calitate;
- coordonează și verifică activitatea subantreprenorilor, inclusiv situațille de lucrări realizate de aceștia;
- realizează rapoartele de progres;
- pentru lucrările contractate urmărește decontarea acestora;

Se oferă:
- pachet salarial foarte atractiv;
- bonusuri în funcție de reușite;
- posibilitatea desfășurării activității într-o firmă în continuă dezvoltare;
- posibilitatea de avansare profesională.

Societate specializată în domeniul construcțiilor edilitare recrutează Șef Șantier pentru contractele din tara.
Full time - Târgu Jiu/Rovinari, Constanța/Mangalia.

Dacă întrunești cerințele specificate și ești o persoană serioasă, responsabilă și atentă la detalii, te așteptăm să faci parte dintr-o echipă tânără și dinamică, alături de care vei deveni un profesionist în domeniu și îți vei construi o carieră de succes!

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV- ul (cu poza) la adresa de e-mail office@euskadi.ro
Publicat 1 aug. 2022 Reactualizat 8 aug. 2022 Expiră 31 aug. 2022