SEF SANTIER - constructii civile

Somet S.A. - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Misiunea postului:
Planifică, coordonează, monitorizează și controlează întreaga activitate la nivel de șantier, răspunde de rezultate,
de asigurarea standardelor de calitate, de încadrarea în termenele de execuție și în costurile prevăzute în planul de proiect.

Cerinte:
  • absolvent al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole
  • 5-10 ani experienta similara
  • minim 1 proiect similar de dimensiune relevanta
  • experienta in coordonare echipa proprie de management
  • cunostinte MS Office, Autocad (prezinta avantaj MS Project)
  • legislație 50/91, 10/95
  • normative din domeniul construcțiilor
  • cunoștințe tehnice, materiale și tehnologii de aplicare
  • ISO 9001
  • bun planificator si organizator, orientat catre rezultate
  • bune abilitati de comunicare asertiva si rezolvare a problemelor
  • incurajează spiritul de echipă și de colaborare

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • respecta prevederile caietului de sarcini, ale contractului in derulare si ale graficului de executie
  • propune modificari la proiectul in executie in cazul constatarii unor erori
  • verifica listele de materiale ce vor fi utilizate si stabileste cantitatile necesare
  • organizeaza activitatile in santier si fronturile de lucru pentru optimizarea executiei
  • colaboreaza cu reprezentantii beneficiarului, proiectantii, subantreprenorii
  • supervizeaza, indruma si coordoneaza forta de munca proprie, precum si a subcontractorilor
  • preda in bune conditii si de calitate lucrarile incredintate
  • raspunde de gestionarea aspectelor economico-tehnice si administrative ale santierului pe care il conduce
  • raspunde de respectarea cu strictete a normelor de SSM si PSI
  • raspunde, pana la predarea contractului si pe perioada de garantie a lucrarii, de calitatea si termenele lucrarilor executate

Constituie avantaj:
  • recomandari in proiecte similare

Înființată în 1991 cu capital integral privat, SOMET SA este o companie cu tradiție și experiență pe piața românească, specializată în lucrări mari de infrastructură subterană și cu vastă experiență în construcții civile. DIN PASIUNE PENTRU PERFORMANTA
Publicat 7 oct. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos