Gratis

SEF SANTIER CCIA

TIN EXPERT CONSTRUCT SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

-Avantaj experiență minim 3-5 ani în coordonarea lucrărilor de construcții a unui santier
- Cunoștințe operare PC
- Cunoștințe privind tehnologiile și metodologiile de execuție a lucrărilor de construcții
- Abilități de comunicare, negociere, planificare si organizare
- Spirit de echipă, gândire pozitivă
- Persoană orientată spre rezultate și progres, organizată și dinamică
- Studii tehnice universitare in domeniul construcții/instalații reprezintă un avantaj
• Cunoasterea normelor legale in domeniu;
• Disponibilitate pentru deplasari;
• Abilitati de lucru in echipa;
• Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii;
• Abilitatea de a respecta deadline-uri;
• Rigurozitate, atentie la detalii;
• Persoana dinamica, motivata, flexibila;
• Persoana serioasa, ordonata, responsabila

Descrierea jobului

ATRIBUTII IN PREGATIREA EXECUTIEI
- Studiaza Proiectul de Autorizare a Constructiei, prevederile Certificatului de Urbanism, prevederile Acordului unic, Autorizatiei de construire, proiectul tehnic si detaliile de executie, documentatia tehnico – economica
- Intocmeste graficul de executie detaliat

ATRIBUTII IN DERULAREA EXECUTIEI
- Supervizeaza activitatea subcontractantilor/echipelor de executie, reprezentand societatea in relatia cu acestia
- Informeaza in scris, periodic, conducerea societatii cu privire la stadiul fizic si valoric al executiei lucrarilor, respectarea graficului de executie, incadrarea in bugetul aprobat
- Intocmeste necesarul de materiale in conformitate cu graficul de executie
- Identifica si aduce la cunostinta conducerii societatii acele riscuri care apar si nu pot fi evitate, legate de specificul domeniului de activitate
- Informeaza in scris conducerea societatii despre toate problemele ivite in relatia cu investitorul, autoritatile locale, subcontractantii si despre orice alte probleme, va depune toate eforturile si/sau va solicita asistenta conducerii societatii pentru solutionarea acestora
- Gestioneaza sistemul de management al calitatii la nivel de santier
- Analizeaza si monitorizeaza saptamanal: graficele de lucrari, planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara, planul de aprovizionare, programul de lucru
- Evalueaza periodic personalul din subordine, redacteaza fisele de evaluare
- Estimeaza, programeaza si solicita din timp resursele umane pe specialitati (personal propriu si subantreprenori) conform graficului de executie
- Stabileste necesarul de instruire, planul de promovare pentru personalul din subordine
- Coordoneaza in permanenta relatiile cu subantreprenorii, clienti, beneficiari, diriginti de santier pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
- Intocmeste calculatii de pret pentru anumite activitati, postcalcule ale activitatilor proiectului
- Participa la toate evenimentele proiectului ( receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora
- Instiinteaza beneficiarul cu privire la indeplinirea conditiilor de receptie la terminarea lucrarilor si receptia finala
- Urmareste situatiile de lucrari sa fie intocmite si inaintate spre aprobare la beneficiar
- Controleaza situatiile de lucrari ale subcontractantilor
Beneficii:
Pachet salarial complex, care recompensează rezultatele și vine în întâmpinarea așteptărilor candidaților (prime de mobilitate, prime ocazionale etc).
Reduceri la achizițiile de produse și servicii de la comercianții parteneri.
Dezvoltare profesională (programe de practică, internship, mentorat, cursuri).
Masina de serviciu,diurna zilnica pentru masa
Lucrul cu o echipa tanara
Bonus separat pentru concediu de odihna
Pentru relocare se asigura sprijin si chirie

Companie romaneasca de antreprenoriat general in constructii ,care vrea sa aduca ceva nou in relatia angajator, angajat , tu vino cu entuziasmul unui nou început, iar echipa îți va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare plăcută și de lungă durată, noi punem accent pe oameni ,compania vrea sa creasca impreuna cu oamenii ei „Dacă vrei să te ridici, ridică pe altcineva”- Booker T. Washington

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024