Șef Recepție

M.g.-tour S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;
  • Orientare către client, amabilitate;
  • Capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;
  • Înalt nivel de responsabilitate;
  • Bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților;
  • Limba engleză – nivel conversațional.

Descrierea jobului

  • organizează și coordonează activitatea personalului din recepție;
  • răspunde de aplicarea corectă a tarifelor hotelului;
  • rezolvă reclamațiile și ține cont de sugestiile clienților;
  • monitorizează și verifică rezervările;
  • supraveghează operațiunile zilnice și se asigură de respectarea standardelor de calitate și a procedurilor de lucru;
  • cunoaște starea fiecărei camere din hotel;
  • verifică plecările turiștilor din hotel și încasarea corectă și completă a sumelor;
  • verifică întocmirea corectă a tuturor documentelor din recepție;
  • transmite și monitorizează diverse rapoarte periodice către superiori
  • salariul și beneficiile suplimentare se discută în cadrul interviului

  • Hotelul Dunărea este situat în stațiunea Mamaia fiind o unitate de cazare clasificată la 3 stele.
  • Este un hotel renovat între anii 2020 - 2021 și are în derulare mai multe proiecte de investiții pe fonduri europene pentru creșterea calității serviciilor.
Publicat 9 nov. 2021 Reactualizat 7 dec. 2021 Expiră 9 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos