Sef Magazin Jucarii Hippoland Iulius Mall Timisoara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3500 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- seriozitate
- abilitatea de a identifica si de a rezolva probleme
- persoana dinamica, cu initiativa si mereu cu zambetul pe buze
- dorinta si capacitatea de a asimila informatii noi si detalii despre produse noi
- orientarea catre client si capacitatea de identificare a nevoilor acestuia
- capacitatea de a indeplini proceduri atat standard cat si adaptate fiecarei situatii in parte
- bune abilitati de comunicare si spirit de echipa
- simt estetic dezvoltat

Reprezinta un avantaj :

-Experienta in domeniul retail, articole bebelusi si / sau jucarii
-Experienta intr-un lant de magazine
-Cunosterea limbii engleze
-Disponibilitatea imediata

Descrierea jobului

Locatie : magazin Hippoland ( jucarii si articole bebe ) Iulius Mall Timisoara etaj 1
- 1 post disponibil

Cerintele postului :

Experienta de management de minium 1 an in domeniul comertului cu amanuntul
Cunostinte PC medii ( MS Outlook si MS Excel )
Experienta cu softuri de gestiune / receptie marfa
Abilitati foarte bune de comunicare cu clientii si colegii indiferent de situatie
Experienta in coordonarea unei echipe ( 8 - 10 persoane )

Responsabilitatile postului:

- Coordonarea si organizarea intregii activitati comerciale din cadrul magazinului
- Supervizarea indeplinirii sarcinilor de serviciu de catre angajatii din subordine si functionarea in conditii optime a magazinului
- Rezolvarea cat mai rapida si cat mai diplomata a cazurilor de reclamatii din partea clientilor
- Ordonarea, rearanjarea si reorganizarea marfurilor in magazin pentru optimizarea/ cresterea vanzarilor
- Indeplinirea obiectivelor operationale , comerciale si financiare stabilite pentru magazin
- Monitorizarea calitatii serviciilor la standardele impuse de magazin
- Instruirea angajatilor noi din magazin
- Prelucrarea documentelor aferente stocurilor in softul de gestiune
- Pregatirea banilor din casierie pentru colectarea de numerar
- Procesarea activa a receptiei / retururilor de marfa din magazin
- Pregatirea rapoartelor necesare si transmiterea lor catre biroul central
- Reprezentarea companiei in fata autoritatilor locale

Avantaje si Beneficii:

Ambient de lucru prietenos
Contract de Munca pe perioada nedeterminata
Training adaptat fiecarei functii
Bonuri de masa de 20.09 ron / zi
Reducere pentru angajati la produsele din magazin
Salariu de inceput 3500 ron ( 3100 NET + bonuri de masa ) cu posibilitate de crestere in functie de performante si vechime

HIPPOLAND este un lant de hipermarketuri care comercializeaza exclusiv articole pentru bebelusi si articole pentru copii, deja consacrat in Bulgaria, unde detine peste 30 de magazine si este in curs de expansiune in Romania

Imaginea companiei este HIPPO - hipopotamul verde
Sloganul companie este : HIPPOLAND - „Magazine pentru zâmbetele copiilor”

site: www.hippoland.ro
FB: hippolandromania

Te asteptam in echipa noastra !

Publicat 30 ian. 2022 Reactualizat 27 feb. 2022 Expiră 1 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos