Gratis

Sef Laborator Fizico-Chimic

Hyperion companie afiliata Rompharm Company SRL

Candidatul Ideal

  • Diploma de licenta in: chimie, chimie industriala, biologie (specializare biochimie), farmacie;
  • Preferabil absolvent de cursuri post universitare, studii aprofundate cu profil analitic;
  • Cunoasterea aprofundata a Regulilor de Buna Practica de Fabricatie si a Regulilor de Buna Practica de Laborator;
  • Cunostinte teoretice si practice privind tehnicile de analiza din domeniul farmaceutic
  • (HPLC, GC, UV-VIS, IR, CSS, potentiometrie);
  • Operare calculator - pachetul MS Office;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate;
  • Experienta in domeniu: minim 3 ani pe o pozitie similara

Descrierea jobului

Asigura functionarea eficienta a laboratorului fizico-chimic;
Supravegheaza si controleaza activitatea personalului din subordine;
Se asigura de implementarea respectarii regulilor GMP si cunoaste procedurile care se aplica in domeniul de activitate de catre personalul din subordine;
Repartizeaza sarcini personalului din subordine si verifica corectitudinea cu care sunt indeplinite;
Informeaza si instruieste periodic la locul de munca membrii echipei din subordine;
Participa la investigarea deviatiilor / neconformitatilor si rezultatelor in afara specificatiei, la solutionarea reclamatiilor;
Raspunde solicitarilor altor departamente in urma activitatii pe care o desfasoara;
Utilizeaza si calibreaza echipamente de masura si control;
Elaboreaza si semneaza documente specifice activitatii pe care o desfasoara
Respecta procedurile de lucru, specificatiile, normele de protectia muncii si PSI specifice, prevederile legislatiei privind substantele toxice, periculoase, stupefiantele si precursorii pentru stupefiante aplicabile;
Respectă prevederile Regulamentului Intern, precum şi celelalte reguli şi regulamente existente în unitate, dispoziţii, decizii şi hotărâri ale conducerii;
Informeaza Seful ierarhic despre orice neconformitate sau deficienta privind activitatea de laborator;
Preia indatoririle Sefului de departament in absenta acestuia;
Participa la stabilirea responsabilitatilor individuale ale personalului din subordine inscrise in fisa postului si asigura insusirea acestora;
Participarea la arhivarea documentelor;
Evalueaza personalul din subordine conform Regulamentului Intern;
Se preocupa de instruirea permanenta;
Efectueaza oricare alte activitati legate de buna desfasurare a Laboratorului fizico- chimic la cererea Sefului de Departament.

Beneficii:
Salariu motivant
Tichete de masa

Descrierea companiei

Companie producatoare de medicamente

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024