Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 01 Mar 2019

SEF DEPOZIT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala de top, producatoare de echipamente si accesorii pentru sisteme de irigatii, o pozitie de Sef Depozit, cu locatie in Constanta.

Profil candidat:

· Minim studii medii, de preferat economice/tehnice;
· Experienta intr-o pozitie similara de 5 ani;
· Nivel avansat limba engleza scris si vorbit;
· Cunostinte operare PC (MS-Office, MS-Outlook), SAP;
· Permis de conducere: cat B;
· Atestat operare stivuitor.

Aptitudini si abilităţi

· Abilitati de rezolvare a problemelor si luare a deciziilor;
· Bune abilități tehnice;
· Bune abilitati de comunicare interpersonala;
· Capacitate de analiză și sinteză;
· Disponibilitate fizică la munca de teren;
· Autonomie în organizarea propriilor sarcini și priorități;
· Integritate şi seriozitate;
· Flexibilitate, rezistență la stres, adaptabilitate în situații noi.

Descrierea jobului

· Menține acuratea inventarului prin monitorizarea activității zilnice a depozitului; reconcilierea cu software-ul warehouse management;

· Asigură conformitatea cu cerințele de stat și locale de depozitare, manipulare materiale și expediere, studiind legislația existentă și nouă; consiliere cu privire la acțiunile necesare;

· Protejează operațiunile și conținutul depozitului prin instituirea și monitorizarea procedurilor și protocoalelor de securitate;

· Elaboreaza si implementeaza proceduri standard de operare și ai indicatorilor cheie de performanță (KPI 's);

· Supravegheaza activitatea tuturor angajaților din centrul de distribuție (temporari și permanenți), incluzand recrutarea, selectarea, instruirea, si promovarea acestora;

· Menține si imbunatateste cunoștințele profesionale și tehnice prin participarea la training-uri; revizuirea publicațiilor profesionale; crearea de rețele personale; participarea la diferite asocieri profesionale;

· Asigura menținerea sistemului de comandă pentru toate comenzile primite; verifica caietul de sarcini, dimensiunea, cantitatea etc. a articolelor primite; supravegheaza etichetarea corespunzătoare și stocarea articolelor;

· Responsabil pentru toate activitățile legate de operațiunile zilnice ale centrului de distribuție. Aceasta include respectarea termenelor și programelor pentru clienți, a tuturor funcțiilor de expediere, de procesare a comenzilor, de primire și de gestionare a comenzilor care apar într-un mediu de depozitare;

· Responsabil pentru gestionarea datelor și asigurarea faptului că sistemul de management al depozitului este utilizat și menținut corespunzător cu date exacte;

· Responsabil pentru asigurarea faptului că toate bunurile și echipamentele companiei sunt întreținute în mod corespunzător și păstrate în stare bună de funcționare;

· Respecta standardele companiei de conduită etică a afacerilor în toate relațiile cu clienții și furnizorii.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Expirat
SEF DEPOZIT  -  ALIRA RECRUITMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles