Publicat 23 Mai 2019 | Reactualizat 20 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Sef Depozit - Punct de lucru Turda

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii, avantaj studii tehnice;
- Experienţă în domeniul gestiunii;
- Cunoştinţe sisteme de operare gestiune;
- Atestat ISCIR clasa Stivuitoare;
- Persoana organizata, responsabila, cu spirit de initiativa;

Descrierea jobului

- Responsabil intrarea, receptia si depozitarea marfurilor;
- Realizarea controlului cantitativ si in concordanta cu documentul insotitor al marfii (aviz de insotire a marfii, factura, ambalaj deteriorat, verificarea prin sondaj a marfurilor);
- Definirea necesarului/ consumului de ambalaj in functie de grupa de produs (pe zi, pe saptamana);
- Evidenta si organizarea pe grupe de produse a ambalajului murdar si deteriorat;
- Intocmirea listelor cu diferentele de import si solutionarea acestora in colaborare cu colegii din Germania si Ungaria;
- Intocmirea documentelor de import-export (CMR);
- Implementarea si respectarea tuturor cerintelor legale privind gestionarea materialelor (inclusiv deseurile si ambalajele) si administrarea depozitului;
- Administrarea depozitului si a livrarilor in conformitate cu standardul ISO TS 16949;
- Urmarirea si optimizarea fluxului intern de piese componente;
- Pregatirea materialelor pentru productie in cantitatea necesara tuturor schimburilor de lucru;
- Utilizarea sistemului informatic pentru gestionarea materiei prime si a celorlalte marfuri aflate in depozit;
- Managementul, controlul, verificarea si supravegherea tuturor proceselor si a miscarilor in zona de depozitare si livrare;
- Realizarea de inventar ad-hoc, pentru a verifica veridicitatea stocului din depozit, organizarea inventarelor trimestriale;
- Calcularea si planificarea optima a capacitatii tirului pentru aprovizionare si livrare;
- Raspunde de personalul din subordine, scolarizarea si instriurea persoanelor din subordine;
- Supravegherea si verificarea marfii conform specificatiilor interne si ale clientilor;
- Responsabil pt respectarea 5S in zona depozit si livrari;
- Intocmirea documentelor de livrare si a facturilor: preluare –predare facturi.

Oportunitati
- Pachet salarial atractiv;
- Loc de muncă în cadrul unei companii cu tradiţie în domeniul Automotive şi prezentă la nivel mondial;
- Echipă competentă şi motivată.

Grupul Eckerle a fost înfiinţat în 1968 şi este prezent la nivel global cu unitati de producţie în Germania, Europa de Est, Asia şi America de Nord. Principala noastra competenţa este asamblarea sistemelor de perii pentru electromotoare, producând anual mai mult de 110 milioane de astfel de sisteme. Divizia noastră de automatizare concepe, proiectează şi construieşte cele mai diverse soluţii pentru aceste produse, de la atelierul simplu manual până la instalaţii complexe de producţie. Alte competenţe sunt în producţia de piese complexe de material plastic şi prelucrarea CNC. Fiecărei provocări în domeniile noastre: automotive, automatizare, tehnica materialelor plastice şi prelucrare CNC - îi avem: ÎNTOTDEAUNA O SOLUŢIE. Provocaţi-ne, ne bucurăm!

Expirat
Sef Depozit - Punct de lucru Turda  -  SC ECKERLE AUTOMOTIVE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles