Publicat 28 Mar 2019 | Expiră 28 Apr 2019

SEF DEPOZIT MATERII PRIME SI MATERIALE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI

  • Educatie: studii universitare, de preferat in domeniu economic sau logistic
  • Cursuri de pregatire specific in Legislaţie, Gestiune stocuri preferabil
  • Experienta de lucru pe un post similar: min. 2 ani
  • Cunoştinţe de contabilitate primară si legislaţie gestiune stocuri
  • Limba engleza nivel mediu
  • Lucru in echipa
  • Abilitati de comunicare si organizare
  • Integritate
  • Responsabilitate.

Descrierea jobului

Responsabil cu gestiunea fizică a stocului de materie prima si materiale.

ACTIVITATI PRINCIPALE

1. Asigură gestiunea fizică a stocului de marfă

  • Operează în stoc mişcările de marfă
  • Păstrează documentele justificative legate de stocuri
  • Efectuează lunar inventarul stocului de marfă
  • Participă activ la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din magazia firmei
  • Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic
  • Oferă informaţii despre stocuri departamentelor firmei
  • Respectă legislaţia de gestiune a stocurilor
2. Introduce marfa în stoc în baza documentelor de intrare
  • Efectuează operaţiuni de intrare în stoc a mărfii
  • Efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în magazia firmei
  • Raportează superiorului ierarhic diferenţele între marfa fizică şi cea scriptică apărute la recepţia mărfii la magazie
  • Verifică documentele vamale la introducerea NIR-ului şi semnalează eventualele neconcordanţe
  • Înregistrează, prelucrează şi păstrează informaţiile referitoare la situaţia stocurilor
  • Raportează lunar rezultatele activităţii de gestiune a stocului
  • Utilizează eficient spaţiul de depozitare a mărfurilor
3. Asigură mişcarea stocurilor
  • Efectuează transferurile de marfă in SAP
  • Păstrează evidenţa documentelor de transfer emise, cu semnăturile de predare/primire la zi atunci cand nu e posibila inregistrarea in SAP.
4. Elibereaza marfa din depozit conform solicitarilor

RESPONSABILITATILE POSTULUI
  • Acurateţea înregistrărilor în SAP
  • Înregistrarea sistematică şi cronologică a datelor privind stocurile
  • Îndeplinirea la timp şi întocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic
  • Calitatea raportărilor şi a informărilor
  • Intocmeste pontajele persoanelor aflate in subordine si le preda la sfarsitul lunii Dept HR
  • Traseaza sarcinile personalui aflat in suboordine si verifica indeplinirea acestora
  • Îmbunătăţirea permanentă a calităţii pregătirii sale profesionale şi de specialitate
  • Păstrarea confidenţialităţii informaţiilor legate de firmă
  • Utilizarea şi păstrarea în bune condiţii a documentelor cu regim special
  • Modul de utilizare a echipamentelor, consumabilelor şi altor materiale, a autovehiculului de serviciu sau a altor mijloace fixe primite în folosinţă de la firmă
  • Respectarea prevederile normativelor interne şi procedurile de lucru privitoare la postul său
  • Adoptă permanent un comportament în măsură să promoveze imaginea şi interesele firmei
  • Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză care afectează firma

Descrierea companiei

About Glasscorp SA, a Sisecam Group Company

Founded in 1935 by İşbank at the directive of Atatürk, ŞişecamGroup is one of the most established industrial organizations in Turkey with 80 years of corporate history and it is among the world’s most prestigious manufacturers due to its high degree of specialization and the outstanding competitive edge of its operations. Şişecam Group was founded 81 years ago to meet Turkey’s need for basic glass products; today, besides being one of the most powerful industrial companies of the country, it is a truly global player with its exports to 150 countries and operations in 13. Şişecam Group operates in flat glass, glassware, glass packaging, and chemicals businesses at a total of 44 plants -18 local and 26 abroad- with over 21,000 employees; nearly half its sales are exports. Şişecam is Turkey’s leader in all types of glass as well as chemicals including soda-chromium compounds, and is one of the leading companies in the world with its operations that highly specialized and competitive.

Trakya Cam Sanayii AS (Trakya Cam), a subsidiary of ŞişecamGroup, is a Turkey-based company engaged in the glass manufacturing industry sector. It operates in the fields of: basic glass, such as flat glass, patterned glass, mirror, laminated glass, coated glass and glass for architectural applications; automotive glass and glass for other vehicles; energy glass and glass for home appliances. The Company provides input for various sectors including construction, automotive, energy, home appliances, furniture and agriculture. It is organized into three primary business segments: Architectural Glasses, Automotive Glasses, and Processed Glasses having subsidiaries in Turkey, Holland, Russia and Romania. The Automotive Glasses business segment was opened in Romania in 2012, when Trakya Cam Sanayii AS (Trakya Cam) acquired Glasscorp Buzau in order to produce car sets of glass addressed mostly to the European Client's Market.

Expirat
SEF DEPOZIT MATERII PRIME SI MATERIALE  -  GLASSCORP SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles