SECRETAR NOTARIAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam secretar notarial, persoană calmă, organizată, ordonată, atentă la detalii, responsabilă, comunicativă, cu putere de concentrare, cu abilități de lucru în echipă, având minimum 3 ani de experienta în notariat .
Studiile superioare în domeniul juridic reprezinta un avantaj,

Descrierea jobului

Responsabilități :

- completeaza Registrele Notariale specifice și tine evidența actelor notariale întocmite
- reprezintă biroul notarial în relația cu clienții
- face programari
- ofera ajutor clientilor pentru intocmirea cererilor
- redacteaza adrese si acte simple notariale
- întocmeste situatiile statistice lunare
- utilizeaza programele ETERRA, INFONOT, RECOM
- intocmeste cererile de intabulare ale actelor notariale
- tine evidenta arhivei biroului notarial
- efectueaza impreuna cu notarul evaluarile imobilelor pe baza ghidurilor de evaluare.
- efectueaza calcul de taxe notariale
- încaseaza taxe, emite facturi si bonuri fiscale pe casa de marcat.

Oferim un mediu de lucru placut, tanar, cu un salariu motivant, proportional cu experienta si competenta
Publicat 29 ian. 2022 Expiră 28 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos