Sea Freight Operator (Constanta Sud Agigea)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienţă de 1-3 ani în domeniul Transporturilor Maritime Containerizate;
Nivel avansat limba engleză;
Abilități de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă, spirit de echipă;
Cunostințe de operare PC;
Activitatea se va desfasura in cadrul departamentului operational in cladirea MOL 1S, ET4, CAM 438 Constanta-Sud Agigea PORT 900900 Constanta

Descrierea jobului

Coordonarea cu departamentul operational din Bucuresti;
Negocierea cu transportatorii;
Verificarea documentatiei relevante de import/export;
Depunderea adreselor de descarcare;
Transmiterea documentatiei pentru formalitatile vamale de transit catre comisionarul vamal;
Urmărirea procesului de descarcare/incarcare la depozit;
Evidenţa marfurilor din depozit;

Globelink International (Romania) SRL is part of CWT Globelink Group. CWT Globelink Group is one of the top five biggest NVOCC in the world. CWT Globelink is putting their latest foot print into Eastern Europe in Romania.The Company is now opening up the recruitments for expansion. When applying, please state the Job title you are applying for.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022