Gratis

Sea, Air, Custom, W/Hse and Rail Freight - Bucuresti

GLOBELINK INTERNATIONAL (ROMANIA) SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Cunostințe de operare PC
Experienta in domeniu
Cunostinte limba engleza
Persoana dinamica, pozitiva, cu gandire strategica, orientata spre rezultate
Abilități de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă, spirit de echipă
Capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte
Rezistenta ridicata la stres

Descrierea jobului

Negocierea cu transportatorii;
Întocmire / transmitere oferte de transport import / export;
Întocmire / transmitere comenzi către furnizori sau către agenții;
Generarea documentatiei relevante de import/export;
Evidenţa dosarelor pentru fiecare transport în parte;
Urmărirea procesului de derulare a transportului;
Emiterea facturilor de transport;

Globelink International (Romania) SRL is part of CWT Globelink Group. CWT Globelink Group is one of the top five biggest NVOCC in the world. CWT Globelink is putting their latest foot print into Eastern Europe in Romania.The Company is now opening up the recruitments for expansion. When applying, please state the Job title you are applying for.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024