Publicat 29 Mar 2017 | Reactualizat 26 Apr 2017 | Expiră 29 Apr 2017

SCULER MATRITER

1 post

Candidatul ideal

Cerinte:

- Studii medii tehnice (prelucrător prin așchiere, sculer-matrițer, lăcătuș mecanic, lăcătuș montator)
- Experință în domeniul prelucrărilor mecanice (frezare, strunjire, găurire,filetare, rectificare, debitare, etc.)
- Cunoștințe bune de desen tehnic (citire și analiză)
- Cunoștințe despre toleranțe și abateri dimensionale, rugozități, măsurari tehnice
- Cunoștințe despre SDV-uri, aparate de măsură și control (șubler, micrometru, riglă)
- Prezintă avantaj cunoștințele despre injecție mase plastice

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Asamblează/montează matrițe de injecție mase plastice respectând documentația de execuție.
- Urmărește execuția din punct de vedere tehnic pe tot parcursul acesteia.
- Realizează diverse operații de ajustare, păsuire, tușare, găurire, debitare, filetare, etc.
- Verifică calitatea lucrărilor executate în conformitate cu normele specifice.
- Realizează lucrări de întreținere și reparații a matrițelor din segmentul Producție.

Beneficii:
- Salar competitiv
- Transport gratuit
- Posibilitati reale de dezvoltare in cadrul firmei
- Mediu de lucru la standarde occidentale
- Cursuri de calificare, instruire, perfectionare – gratuite
- Bonusuri in functie de rezultate

Compania Opticris, parte a Grupului Cris, este lider de piata in domeniul opticii medicale din Romania.

Detine unica fabrica producatoare de rame de ochelari din Romania, brandul Cris.

Detine reteaua nationala de centre de optica medicala computerizata Opticris.

Reprezentant in Romania al marcilor de ochelari vedere si soare: Cris, Luxottica, Bvlgari, Tiffany, Cartier, Lindberg, Oliver People, Armani, Versace, Burberry, Dolce&Gabbana, Prada, Miu Miu, Persol, Vogue, Ray-Ban.

SCULER MATRITER  -  Opticris Optica S.R.L.