Publicat 10 Ian 2017 | Reactualizat 17 Ian 2017 | Expiră 10 Feb 2017

Sales Team Leader (ASM)

3 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

• Absolvent de studii superioare
• Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj
• Abilitati de planificare si organizare- nivel avansat
• Intelegerea mediului de business local si constientizarea rolului sau in cadrul companiei
• Experienta in proiecte de echipa
• Detine experienta manageriala sau este expert tehnic in metodele si tehnicile din aria sa de specialitate
• Prioritizeaza si coordoneaza segmente din aria sa de specializare sub supervizarea managerului direct si demonstreaza abilitati de leadership
• Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu

Beneficii:
•Pachet salarial motivant
•Mediu de lucru dinamic
•Posibilitatea de dezvoltare profesionala

Descrierea jobului

• Realizarea obiectivelor de vanzari
• Identificarea oportunitatilor de extindere a portofoliului de clienti ai sucursalei si initierea de relatii comerciale cu acestia.
• Elaborarea planului de afaceri pentru clienti, in functie de politica comerciala si de obiectivele companiei.
• Este responsabil de implementarea obiectivelor la nivelul echipei sale
• Participa activ la realizarea conditiilor comerciale pentru clientii sucursalei, precum si la promovarea ofertelor comerciale, a ofertelor speciale, precum si a politicii de marketing.
• Este responsabil de recrutarea, selectia si integrarea angajatilor din subordine.
• Este responsabil de managementul performantei si de dezvoltarea angajatilor pe care ii coordoneaza.
• Asigura managementul activitatilor administrative corelate cu managementul echipei coordonate.

Europharm Distributie este una dintre cele mai importante companii de distributie farmaceutica din piata locala, cu o activitate de 20 de ani si un portofoliu care depaseste 3.500 de produse de la peste 75 de furnizori locali si internationali.

Oferim pentru producatorii si furnizorii de produse farmaceutice din Romania o gama larga de servicii, precum: depozitare, manipulare, facturare, operatiuni de transport, livrare, dar si servicii logistice pentru mostre, studii clinice si materiale promotionale.

Sales Team Leader (ASM)  -  SC EUROPHARM HOLDING SA

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă