Publicat 20 Iun 2007 | Reactualizat 19 Iul 2007 | Expiră 21 Iul 2007

SALES SUPPORT OFFICER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal isi doreste o cariera in vanzari, este orientat catre client, comunicativ si are cunostinte avansate de limba engleza.

Descrierea jobului

- realizeaza oferta primara (cotatia)
- actualizeaza baza de date cu furnizorii, baza de date cu clientii
- realizeaza o activitate continua de documentare asupra ofertelor speciale aparute, noile aparitii editoriale si informeaza sales representatives
- realizeaza selectii de titluri pe diferite domenii la cererea oamenilor de vanzari
- sorteaza cataloage si le trimte la clienti
- urmareste si se asigura de buna derulare a contractelor de carti si anume: livrarea cartilor de catre edituri, livrarea la client (realizeaza procesele verbale de predare-primire), stornarea facturilor de avans si incasarea sa fie conforma cu clauzele contractuale
- participa in mod extraordinar la licitatii in locul sales representative
- cereri cataloage si materiale promotionale
- realizeaza template fise pentru targuri internationale; listare si ordonare cronologica atunci cand sunt finalizate
- contacteaza editurile si realizeaza agenda pentru targurile internationale
- selectie carti pentru targuri nationale

Importator si distribuitor de publicatii, carti, abonamente la reviste si baze de date de specialitate.

Expirat
SALES SUPPORT OFFICER  -  Books Unlimited

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles